Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

HOŘICE – Zatáčky už popadesáté!

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Hořice - http://www.horice.org
30. 05. 2012
Rychlé motorky, vysoká účast našich i zahraničních závodníků a rekordní návštěvnost, to jsou už tradiční znaky závodu 300 zatáček Gustava Havla. V neděli 20. května krátce po 10. hodině byl slavnostně zahájen už 50. ročník. Na úvod nechyběly mažoretky ani vzácní hosté včetně starosty Hořic Ivana Doležala.

Také předávání ceny nadačního fondu Modrá niké se už stalo tradicí. O jejím držiteli rozhodují pořadatelé. V letošním roce cenu z rukou Zdeňka Lhoty převzal prezident autoklubu Martin Sodomek. Vraťme se ale o několik dnů zpět. Ve čtvrtek 17. května přivítal starosta jezdce a organizátory v sále radnice. Mezi pozvanými byl i Gustav Havel junior, který organizátorům závodu předal originální přilbu svého otce. O den později proběhl slavnostní večer v kulturním domě Koruna, kde nechyběly takové hvězdy motocyklového sportu, jako například František Mrázek, Bohumil Staša, Václav Parus nebo Zbyněk Havrda. Nyní se ale vraťme zpět do neděle, kde po slavnostním zahájení probíhal jeden závod za druhým. Na okruhu byly vidět jak klasické motocykly, tak i ty nejrychlejší, tedy třída nad 600 ccm. Ve třídě 125 sváděl tvrdý souboj domácí Olda Podlipný s Patrikem Kolářem, kterému v cíli jen těsně podlehl. Prvenství v obou nejrychlejších kategoriích si odvezl Michael Pearson. Ten zároveň zajel nový traťový rekord okruhu v hodnotě 2 minuty a 18,68 vteřiny. Podrobné výsledky všech tříd najdete na stránkách automotoklubu Hořice. 

Redaktor: Gabriela Cardalová, kamera: Milan Maixner, střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme