Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

HOŘICE – Závod 300 zatáček Gustava Havla oslaví padesátku!

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Hořice - http://www.horice.org
15. 05. 2012
Milovníky jedné stopy čeká v letošním roce velký svátek. Ve dnech 19. a 20. května se v Hořicích pojede jubilejní 50. ročník silničního závodu 300 zatáček Gustava Havla. Závod, který žádného motoristického fanouška nenechává chladným. 

V době motodromů se zdálo, že přírodní okruhy pomalu zmizí ze závodního světa. Poslední roky však ukazují, že zájem o tyto tratě se neustále zvyšuje jak mezi diváky, tak i mezi samotnými jezdci. O tom svědčí i vysoká účast závodníků z britských ostrovů na loňském 49. ročníku. Jaké ale byly počátky dnes tak slavného závodu? Neodmyslitelnou součástí hořických závodů je 82letý startmaršál Miroslav Kudrnáč, na jehož počest je pojmenována „Kudrnáčova zatáčka“. V roce 1961 v této zatáčce ošklivě havaroval a po třicetimetrovém letu a několika saltech skončil nehybně na kraji vozovky. Jak se od té doby závody změnily nám řekl Karel Křovina, který bude letos ředitelem závodu už podesáté. V předvečer zahájení letošního závodu, tedy 18. května, bude uspořádán v kulturním domě Koruna slavnostní večer, kde se setkají významní účastníci uplynulých ročníků. 

Redator: Gabriela Cardalová, kamera: a střih: Luděk Vondrouš, archivní záběry: Ladislav Kočí


Doporučujeme