Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (802 hl.)
 
1x za týden (342 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (381 hl.)
 
1x za měsíc (364 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (384 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2273
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

HOLICE - Africké muzeum Dr. Emila Holuba

Pardubický kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
03. 05. 2012
Píše se rok 2012 a v Holicích na Pardubicku je po dvouleté rekonstrukci otevíráno Africké muzeum dr. Emila Holuba. Takže ve středu 2. května je tady důvod k malé oslavě. Muzeum nabízí zcela novou a rozšířenou expozici, autorem jejího projektu je architekt David Vávra.

Znovuotevření muzea zahájili zcela neformálně svými bubnovými rytmy členové souboru ze škol Svítání v Pardubicích. Mezi hosty byla velvyslankyně Jihoafrické republiky v Česku její excelence Celia-Sandra Botha. Účast pardubického hejtmana Radko Martínka, představitelů města a řady významných hostí jen potvrzuje, jaký význam Holice a celý region muzeu přikládají. Ojedinělá expozice inspirovaná životem doktora Emila Holuba a jeho cestami po Africe využívá moderní audiovizuální techniku s řadou interaktivních prvků. Nechybí vyvíječ projekční mlhy, za níž se otevírá pohled na stylizovanou řeku Zambezi a Viktoriiny vodopády, ústřední motiv expozice. Za nimi venkovní část s projekcí v jedné z chatrčí domorodé vesnice. Nová expozice se věnuje i Holubově choti Růženě. Především díky ní se velká část sbírek uchovala, těsně před svou smrtí v roce 1958 věnovala Holicím řadu vzácných exponátů. V expozici dostali prostor i Holubovi následovníci, Hanzelka se Zikmundem a „trabantista“ Dan Přibáň. Nechybí malý promítací sál, jemuž vévodí dnes už populární lev Princ, známý z předchozí expozice. U vzniku původního památníku Dr. Emila Holuba v Holicích byl v roce 1966 pan Miloslav Kment, tehdy ředitel Kulturního domu, dnes jeden z mála pamětníků té doby. Projekt rekonstrukce holického muzea byl spolufinancován Evropskou unií (Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severovýchod) z Evropského fondu pro regionální rozvoj a jeho celkový rozpočet přesáhl 22 miliónů korun. Jde o unikátní turistickou atraktivitu Pardubicka, která nemá svým pojetím a zaměřením srovnatelnou konkurenci. I proto je očekáván zvýšený zájem návštěvníků o novou expozici. Vnímat novou expozici všemi smysly, to je nevyslovené motto Afrického muzea Dr. Emila Holuba v Holicích. To vyslovené je uchování odkazu tohoto holického rodáka a zároveň posílení prožitkové turistiky v celém pardubickém regionu.

Redaktor: Jaromír Klokočník, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme