Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – 50. ročník Poděbradských dnů poezie

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
24. 04. 2012
V město poezie a mluveného slova se na pět dní opět proměnily Poděbrady. Padesátý ročník Poděbradských dnů poezie se tady uskutečnil od 18. do 22. dubna. Toto setkávání navázalo na někdejší přehlídku uměleckého přednesu Neumannovy Poděbrady.

Celou dobu však bylo a je příležitostí hostit a hlavně poslouchat významné osobnosti úzce spjaté s mluveným slovem, a zároveň dát prostor začínajícím hercům a recitátorům. Název Poděbradské dny poezie je používán od roku 1990. Pětidenní program byl naplněn řadou setkání, soutěžení i doprovodným programem. Po 23 letech se sem vrátil písničkář Jarek Nohavica. V Zámeckém biografu a v Divadle Na Kovárně se svými vizitkami představili mladí začínající herci a recitátoři zas na fórech přednesu a poezie. Typická je pro poděbradské setkání česko slovenská vzájemnost a spolupráce. Nejvyšším oceněním v oboru přednesu poezie a prózy je Křišťálová růže, udělovaná od roku 1966. Milou součástí Poděbradských dnů poezie se stalo před několika lety založení rozária na prvním nádvoří zdejšího zámku. Tady sázejí své rostliny noví držitelé ocenění Křišťálová růže. Vyvrcholením programu jubilejních padesátých Poděbradských dnů poezie byl v neděli 22. dubna na nádvoří zámku slavnostní večer. Věnovaný byl vzpomínce na Jaroslava Vrchlického, od jehož smrti uplynulo 100 let. Zároveň si hosté a účinkující připomněli dvousté výročí trvání Pražské konzervatoře.

Redaktor: Jaromír Klokočník, Irena Průchová, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme