Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Pohádkové zahájení turistické sezóny 2012

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
17. 04. 2012
V Litomyšli přivítali jaro 2012 opět o týden dřív, než začíná oficiální turistická sezóna. Na sobotu 24. března státní zámek pro veřejnost připravil jarní trhy pod arkádami, na nádvoří se objevila živá zvířata, děti lákala k pohlazení krásná žlutá kuřátka a tradičně velký zájem zaznamenalo malování na obličej. Připomenutím starých tradičních řemesel byla ukázka práce mistra kováře.

III. nádvoří patřilo při zahájení sezóny Záchranné stanici Pasíčka, kde se léčí poraněná a oslabená zvířata, aby se pak mohla vrátit zpět do přírody. Zámek Litomyšl vkročil do nové sezony hned s dvěma inovovanými trasami. Druhá prohlídková trasa navazuje na úspěšnou loňskou expozici Hračky s příběhem. Letošní výstava Byl jednou jeden domeček je opět zaměřena na děti a jedná se o výstavu pokojíčků a domečků pro panenky. Jakousi odnoží této výstavy je expozice Byl jednou jeden domeček UNESCOvý, kde se předvádějí návštěvníkům velké modely staveb, které v historii vévodily Zámeckému návrší. Novinkou sezóny 2012 na státním zámku v Litomyšli je změněná podoba prohlídkové trasy Komu straší ve věži. Atrakce určená dětem v doprovodu rodičů byla poprvé otevřena v minulém roce, letos tam ale straší úplně jiná, nová strašidla a změnila se i doprovodná legenda. Strašidla by se měla stát velkým lákadlem. Vedení zámku připomíná, že vznikla v dílně tvůrce medvídka Kukyho.
Doporučujeme