Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – Ceny města Na Kovárně

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
06. 03. 2012
Poděbrady – město našich srdcí. Tato slova se potvrdila i poslední den oslav Dnů Poděbrad 2012. V pondělí 5. března proběhl v Divadle Na Kovárně večer výročních městských cen. V průběhu dne mu předcházela celá řada dalších setkání – s žáky a studenty, seniory, lékaři, pedagogy, se záchranáři i sportovci.

Večer výročních městských ocenění má v Poděbradech už svou tradici, oceňováni jsou lidé nejrůznějších profesí za počiny a výsledky ve všech oblastech společenského, kulturního, vědeckého nebo uměleckého života. Připraveny pro ně byly kromě ocenění nejvyššího čestné medaile, křišťálové štíty a záslužné listy. Mezi řadou hostí byla také předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Miroslava Němcová. Ta svůj pozdrav Poděbradům pojala zevrubně a ryze historicky, takže to v sále divadla Na Kovárně připomínalo lavice před katedrou, na níž svým žákům přednáší profesorka dějepisu. Ke cti paní Němcové nutno připomenout, že letopočty a další faktografii měla připravenu precizně. Večer výročních městských cen v Poděbradech provázela řada kulturních vystoupení, nechybělo číslo hudebníka Václava Kořínka nebo poděbradských mažoretek. Ocenění nejvyšší, čestné občanství města Poděbrad, získala letos na slavnostním předávání výročních městských ocenění paní Marta Kubišová, kterou není určitě potřeba představovat. Marta Kubišová se sice v Poděbradech nenarodila, nicméně prožila tu podstatnou a hezkou část svého života. Symbolický klíč od města Poděbrad, který paní Marta Kubišová obdržela, zdobí, jak jinak, srdce. A v této souvislosti zavzpomínala i na Václava Havla. Tak i takový byl večer výročních městských cen, který v městském divadle završil oslavy Dnů Poděbrad 2012. Úplnou tečku za programem udělala česká skupina skotských dudáků s názvem First Czech Pipes and Drums, a tečka to byla řízná.

Redaktor: Jaromír Klokočník, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme