Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (871 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2561
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY - Dny Poděbrad 2012

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
06. 03. 2012
Odkaz krále Jiřího z Poděbrad, světoznámé lázně, město na Labi žijící plným společenským životem – navíc město s bohatou historií, která se začala psát před 540 lety – město Poděbrady. Také v letošním roce ve městě připravili ve dnech 3. až 5. března oslavy Dnů Poděbrad 2012.

Tři dny naplněné významnými společenskými, kulturními, ale i sportovními akcemi, a to od rána do pozdního večera. Mezi ty nejvýznamnější patřila výstava Poděbradský poklad. Pouze na tři dny otevřená v bývalém špitálu Kunhuta, v těsném sousedství Polabského muzea. Doslova poklad více než třinácti set denárů z 10. století byl v Poděbradech nalezen v roce 1936 v podstatě náhodou – při orání a úpravách budoucího dostihového závodiště. Denáry v 10. století sloužily v českých zemích jako platidlo. Poděbradský poklad bývá vystavován zcela výjimečně a tak zájem o jeho prohlídku byl velký, a to jak ze strany domácích, tak návštěvníků města. Stálá expozice není reálná, takže letošní oslavy Dnů Poděbrad byly po čase příležitostí nabídnout tuto unikátní expozici veřejnosti.
Polabské muzeum vlastně v Poděbradech sousedí s Náměstím Anežky České. A právě tady byl v sobotu 3. března odhalen pomník Anežky České, jako další součást Dnů Poděbrad. Autorkou busty je mladá sochařka a malířka Zuzana Čížková. Inspirací jí byla románská podobizna na výstavě v pražském Anežském klášteře. Autorem podstavce z pískovce je Michal Mašek. V sousedním Kostele Povýšení svatého kříže proběhla v sobotu také Ekumenická bohoslužba.
Oslavy Dnů Poděbrad pokračovaly v neděli 4. března turnajem čtyř, vlastně tří měst. Do sportovní haly BIOS se sjela soutěžní družstva Kolína, Nymburka a domácích, a s nimi pochopitelně i desítky fanoušků. Už názvy některých disciplin naznačují, že šlo především o zábavu a dobrou nedělní náladu. Vedle úřednické štafety se hrál nemocniční basketbal nebo záchranářský volejbal. Vše pod přísným dozorem jeho veličenstva krále Jiřího z Poděbrad, a za podpory domácího fanklubu. To se nakonec Poděbradům podařilo, i když rozhodla až poslední soutěž, vlastně rozfuk balónků až do úplného prasknutí. Ale spokojeni byli nejen domácí, do soutěže se zapojil i starosta sousedního Kolína Vít Rakušan. 
Nedělní odpoledne a večer patřily v Poděbradech především kultuře, nejprve pak profesionální fotografii. Ve foyer Divadla Na Kovárně, v areálu poděbradského zámku, byla otevřena výstava fotografií Pavla Štichy. Poděbradský rodák jí dal motto Vytvořeno přírodou – vytvořeno pro přírodu. 

Redaktor: Jaromír Klokočník, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme