Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (717 hl.)
 
1x za týden (289 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (325 hl.)
 
1x za měsíc (308 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (330 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1969
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – Základní škola Václava Havla

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
19. 01. 2012
Byl to pro základní školu – v tuto chvíli ještě s názvem Na Valech v Poděbradech, den skutečně sváteční…. Ve středu 18. ledna 2012 těsně před desátou hodinou dopolední se nádvoří školy začalo zaplňovat. Převažovali žáci školy, ale společně s nimi sem dorazili představitelé města, hosté a zástupci médií. Důvodem všeho bylo přejmenování této poděbradské školy na Základní školu Václava Havla a to přesně měsíc poté, co bývalý český prezident zemřel.

Zastupitelům Poděbrad a škole se podařilo v rekordně krátkém čase zvládnout všechny formality a obstarat potřebné dokumenty. Zdravici zúčastněným zaslala Dagmar Havlová, která kvůli pracovním povinnostem nemohla do Poděbrad přijet. Samotnému přejmenování školy předcházel krátký kulturní program. Po krátkých projevech starosty Poděbrad Ladislava Langra a dalších hostí, mezi nimiž nechyběl ani bývalý prezidentův mluvčí Ladislav Špaček, byl čtrnáctimetrový nápis z broušeného nerezu na průčelí nad vchodem do školy odhalen. Václav Havel v Poděbradech studoval od roku 1947 do roku 1950 na Koleji Jiřího z Poděbrad, která sídlila na zámku. Během svých studií se seznámil například s režisérem Milošem Formanem. Navíc na léta strávená v lázeňském městě nezapomínal i přesto, že byl z politických důvodů vyloučen. To koneckonců potvrdil také pan Jiří Mareček, jeden z mála pamětníků, vlastně starší spolužák Václava Havla. Po skončení ceremoniálu u Základní školy Václava Havla si představitelé města Poděbrad společně s hosty prohlédli přímo v prostorách poděbradského zámku místnost, kde byl mladý Václav Havel ubytován a kde prožil několik let svého života. Pan Jiří Mareček přiblížil přítomným podrobnosti ze života na koleji.

 

Redaktor: Jaromír Klokočník, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová

Doporučujeme