Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – Základní škola Václava Havla

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
19. 01. 2012
Byl to pro základní školu – v tuto chvíli ještě s názvem Na Valech v Poděbradech, den skutečně sváteční…. Ve středu 18. ledna 2012 těsně před desátou hodinou dopolední se nádvoří školy začalo zaplňovat. Převažovali žáci školy, ale společně s nimi sem dorazili představitelé města, hosté a zástupci médií. Důvodem všeho bylo přejmenování této poděbradské školy na Základní školu Václava Havla a to přesně měsíc poté, co bývalý český prezident zemřel.

Zastupitelům Poděbrad a škole se podařilo v rekordně krátkém čase zvládnout všechny formality a obstarat potřebné dokumenty. Zdravici zúčastněným zaslala Dagmar Havlová, která kvůli pracovním povinnostem nemohla do Poděbrad přijet. Samotnému přejmenování školy předcházel krátký kulturní program. Po krátkých projevech starosty Poděbrad Ladislava Langra a dalších hostí, mezi nimiž nechyběl ani bývalý prezidentův mluvčí Ladislav Špaček, byl čtrnáctimetrový nápis z broušeného nerezu na průčelí nad vchodem do školy odhalen. Václav Havel v Poděbradech studoval od roku 1947 do roku 1950 na Koleji Jiřího z Poděbrad, která sídlila na zámku. Během svých studií se seznámil například s režisérem Milošem Formanem. Navíc na léta strávená v lázeňském městě nezapomínal i přesto, že byl z politických důvodů vyloučen. To koneckonců potvrdil také pan Jiří Mareček, jeden z mála pamětníků, vlastně starší spolužák Václava Havla. Po skončení ceremoniálu u Základní školy Václava Havla si představitelé města Poděbrad společně s hosty prohlédli přímo v prostorách poděbradského zámku místnost, kde byl mladý Václav Havel ubytován a kde prožil několik let svého života. Pan Jiří Mareček přiblížil přítomným podrobnosti ze života na koleji.

 

Redaktor: Jaromír Klokočník, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová

Doporučujeme