Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (802 hl.)
 
1x za týden (342 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (381 hl.)
 
1x za měsíc (364 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (384 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2273
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

NOVÝ BYDŽOV - Druhý adventní koncert v Galerii u sv. Jakuba

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Nový Bydžov - http://www.novybydzov.cz
19. 12. 2011
Když prosincový soumrak začal zahalovat kostel sv. Jakuba v Novém Bydžově na Metličanech, světla uvnitř jen potvrdila začátek další kulturní akce ve zdejší galerii. A protože byla sobota 17. prosince, šlo o druhý adventní koncert. Typický kostelní chlad ale doplňovala příjemná předvánoční atmosféra.

Tentokrát se u sv. Jakuba představila trojice mladých a určitě nutno podotknout nadaných a nadějných muzikantů. Eva Křenková hrála na klavír a cemballo, Zdeňka Krebsová na housle a Vojtěch Línek na flétnu. Zaplněný sál vyslechl v jejich podání řadu skladeb, které jen potvrdily dobu předvánoční. Nechyběla například známá a oblíbená skladba Johana Sebastiana Bacha Air a řada dalších. Sobotní koncert provázela výstava obrazů Igora Grimmicha a mimochodem k vidění tady bude až do konce letošního roku. Duší galerie u sv. Jakuba v Novém Bydžově Metličanech je pan Jan Beneš. Zdejší galerie vznikla v kostele sv. Jakuba z nadšení pár přátel a milovníků kultury. Už několik let se tady pravidelně střídají výstavy a koncerty. Prostor dostávají především mladí začínající autoři. Galerie má své aktivity také ve výstavní síni Biskupství královéhradeckého, kde probíhala do listopadu výstava mladého tvůrce Jana Pražana. A protože rok se dvěma jedničkami na konci odchází, zeptali jsme se Jana Beneše na budoucnost galerie.

Redaktor: Jaromír Klokočník, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme