Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Barborkové slavnosti s Popelkou a pekelníky na zámku

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
14. 12. 2011
První prosincovou sobotu lákal státní zámek Litomyšl návštěvníky na předvánoční Velké Barborkové slavnosti. Program sliboval mnoho atrakcí v celém areálu zámku a bylo opravdu na co koukat.

Pohádka o Popelce se stala inspirací pro sobotní zámeckou scenérii. Z 2. nádvoří se stal Popelčin dvůr i s živými zvířaty. Přímo pod arkádami zámku se prodávaly i nějaké ty stylové dárky k vánocům. Pro Barborkové slavnosti zde totiž vyrostlo starodávné tržiště. Na rozdíl od lovení kaprů zapadá projížďka kočárem francouzskými zahradami do známé pohádky beze zbytku. No a pro děti, kterým by už venku byla zima, se promítal v kongresovém sále film Tři oříšky pro Popelku. Kdo si ze zámku odnášel barborku, asi si také všiml, že se zde pod dohledem lektorů z Domu dětí vyráběly různé šperky a hlavně vánoční ozdoby či doplňky. Zámecké divadlo v tento den obsadilo Miniaturní rodinné divadlo s písničkovým kabaretem Rozpustilé kratochvíle. Na Barborkových Slavnostech v Litomyšli proběhla i soutěžní přehlídka ozdobených stromečků litomyšlských mateřských škol, ovšem atrakcí číslo jedna se pro děti stal asi sníh. Nikde v okolí ještě nebylo po sněhu ani památky, kastelánka ovšem dopředu slíbila v programu zimní radovánky, a tak se do toho vložili dobrovolní hasiči! Sněhová záplava se nejdřív držela jen na 3. nádvoří, pak se ovšem začala vraty valit až na druhé nádvoří. To už ovšem jako bychom na chvíli přepnuli spíše na pohádku Hrnečku vař! 
Doporučujeme