Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (716 hl.)
 
1x za týden (289 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (324 hl.)
 
1x za měsíc (308 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (330 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1967
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Barborkové slavnosti s Popelkou a pekelníky na zámku

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
14. 12. 2011
První prosincovou sobotu lákal státní zámek Litomyšl návštěvníky na předvánoční Velké Barborkové slavnosti. Program sliboval mnoho atrakcí v celém areálu zámku a bylo opravdu na co koukat.

Pohádka o Popelce se stala inspirací pro sobotní zámeckou scenérii. Z 2. nádvoří se stal Popelčin dvůr i s živými zvířaty. Přímo pod arkádami zámku se prodávaly i nějaké ty stylové dárky k vánocům. Pro Barborkové slavnosti zde totiž vyrostlo starodávné tržiště. Na rozdíl od lovení kaprů zapadá projížďka kočárem francouzskými zahradami do známé pohádky beze zbytku. No a pro děti, kterým by už venku byla zima, se promítal v kongresovém sále film Tři oříšky pro Popelku. Kdo si ze zámku odnášel barborku, asi si také všiml, že se zde pod dohledem lektorů z Domu dětí vyráběly různé šperky a hlavně vánoční ozdoby či doplňky. Zámecké divadlo v tento den obsadilo Miniaturní rodinné divadlo s písničkovým kabaretem Rozpustilé kratochvíle. Na Barborkových Slavnostech v Litomyšli proběhla i soutěžní přehlídka ozdobených stromečků litomyšlských mateřských škol, ovšem atrakcí číslo jedna se pro děti stal asi sníh. Nikde v okolí ještě nebylo po sněhu ani památky, kastelánka ovšem dopředu slíbila v programu zimní radovánky, a tak se do toho vložili dobrovolní hasiči! Sněhová záplava se nejdřív držela jen na 3. nádvoří, pak se ovšem začala vraty valit až na druhé nádvoří. To už ovšem jako bychom na chvíli přepnuli spíše na pohádku Hrnečku vař! 
Doporučujeme