Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (718 hl.)
 
1x za týden (289 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (325 hl.)
 
1x za měsíc (308 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (331 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1971
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Archeologové objevili základy hradu i staré hroby

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
22. 11. 2011
Při zemních pracích souvisejících s revitalizací zámeckého návrší v Litomyšli, probíhají na zámku a v jeho okolí archeologické výzkumy.  Na začátku listopadu se začalo se statickými sondami u ohradní zdi zámku. Zeď obíhající francouzskou zahradu se totiž začala bortit a sondy měly pomoci zjistit, jakým způsobem ji opravit.

Francouzská zahrada, kterou zeď obepíná, je oproti okolnímu terénu výrazně vyvýšena několika vrstvami navážky. Ty překrývají staré archeologické nálezy.  Cílem archeologů v tomto případě bylo dostat se na základní spáru zdi, o které se ovšem neví, jak je hluboko. V době natáčení byla hloubka sondy necelé 2 metry. Zajímavé nálezy přináší i výzkum jinde na Zámeckém návrší, kde se realizuje projekt revitalizace. Archeologové pracují v šesti objektech podle rozsahu stavebních zásahů. Například na horním nádvoří zámku byly objeveny pozůstatky opevnění města postaveného rodem Kostků z Postupic v 15. století. Další nálezy sahají až téměř k právě zkoumané zdi ve francouzské zahradě. Tato lokalita je totiž na historii velice bohatá.
Doporučujeme