Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM – Sv. Martin zahájil prodej Martinských vín

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
15. 11. 2011
Přesně na svůj svátek, tedy v pátek 11. listopadu, přijel před Vinotéku – nápoje Goldšmídovi ve Dvoře Králové nad Labem sám svatý Martin na bílém koni. Společně s kočárem taženým párem koní se vydali na projížďku městem, aby prezentovali zahájení prodeje Martinských vín.

Celá akce budila zaslouženou pozornost kolemjdoucích. Osádka stylově nazdobeného kočáru nabízela k ochutnávce mladá vína Muškát moravský a Rulandské modré a zároveň zvala na první otvírání Svatomartinských vín. V Čechách je pravidlem, že se 11. listopadu v 11 hodin otvírají a ochutnávají Svatomartinská vína, neboli vína mladá, zrající pouhých několik týdnů, ale se svěží a ovocitou chutí. Návštěvníci si tuto akci nenechali ujít, a tak se vinotéka zaplnila během chvíle do posledního místa. Příjemné odpoledne se sklenkou dobrého vína jistě pozvedlo náladu všem přítomným, neboť jak stojí psáno nad vchodem obchodu „Den bez vína je jako den bez slunce.“
Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová
Doporučujeme