Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

HOŘICE – Město bez bariér

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Hořice - http://www.horice.org
23. 09. 2011
Ve čtvrtek 22. září proběhlo slavnostní ukončení projektu Hořice – město bez bariér na Gothardě u Riegrova obelisku. Krásné stylové místo s výhledem na město přivítalo spoustu občanů, zástupce Města a firmy Hochtief, která byla zhotovitelem projektu.

Starosta ve svém proslovu mimo jiné zmínil i fakt, že projekt Hořice – město bez bariér předčil svým rozsahem všechny ostatní projekty, a to jak z finančního hlediska, tak hlavně z hlediska morálního. Projekt zkrátka myslel na handicepované spoluobčany. Vzácnou návštěvou byl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, který poděkoval všem za tento výjimečný projekt. Slavnostního přestřižení pásky se ujal starosta Hořic Ivan Doležal, hejtman Lubomír Franc, prokurista firmy Hochtief Vilém Tvrdík a obchodní ředitel divize dopravní stavby společnosti Hochtief Vladimír Neuman. Došlo také na předávání ocenění. Symbolické upomínkové předměty dostalo sedm zástupců města a firmy Hochtief. Poděkování si zasloužil také starosta města Ivan Doležal. Všichni ocenění dostali dárky vyrobené klienty Ústavu sociální péče pro tělesně postižené v Hořicích. Realizace projektu probíhala od června 2009 do září letošního roku. Celkové náklady byly 161 miliónů Kč, projekt byl spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod prioritní osy 2 – Rozvoj městských a venkovských oblastí. Klady zrekonstruovaných ulic a bezbariérové vstupy jistě ocení nejen handicepovaní občané.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová

Související příspěvky:
HOŘICE – Město bez bariér (12.06.2009)
Doporučujeme