Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (871 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2561
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Pouť ke sv. Jiljí

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
14. 09. 2011
První neděli v září se každý rok koná ve Svitavách pouť. Letos byla navíc součástí celotýdenního programu v projektu Putování po historických městech Čech, Moravy a Slezska a vypadá to, že i návštěvníků přibylo. Po ranní mši v Kostele sv. Jiljí, podle kterého se celá pouť jmenuje, se na náměstí otevřely stánky prodavačů nejrůznějšího zboží, řemeslníků, začala hrát cimbálová muzika a několik spolků historického šermu zde postavilo své stany.

Jako protiklad k mírumilovnému poselství zbožného mnicha Jiljího zde působili zvědové inkvizice, pořádajíci hon na údajné čarodějnice. Hned je také s pomocí mučícího nástroje zvaného palečnice vyslýchali.

Skupina historického šermu REX, posílená o další bojovníky, provedla na náměstí představení zasazené do doby Třicetileté války – Švédové ve Svitavách - Glejt generála Torstensona. Připomínalo se v něm, jak často Evropou procházely války a jak na spory vladařů a choutky válečníků dopláceli jednotliví obyvatelé i celá města.

Letošní program na náměstí uzavřela skupina Rabuša a šermíři z Bravo teamu, pouť zakončil slavnostní večerní koncert opět v kostele sv. Jiljí.

Doporučujeme