Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Pouť ke sv. Jiljí

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
14. 09. 2011
První neděli v září se každý rok koná ve Svitavách pouť. Letos byla navíc součástí celotýdenního programu v projektu Putování po historických městech Čech, Moravy a Slezska a vypadá to, že i návštěvníků přibylo. Po ranní mši v Kostele sv. Jiljí, podle kterého se celá pouť jmenuje, se na náměstí otevřely stánky prodavačů nejrůznějšího zboží, řemeslníků, začala hrát cimbálová muzika a několik spolků historického šermu zde postavilo své stany.

Jako protiklad k mírumilovnému poselství zbožného mnicha Jiljího zde působili zvědové inkvizice, pořádajíci hon na údajné čarodějnice. Hned je také s pomocí mučícího nástroje zvaného palečnice vyslýchali.

Skupina historického šermu REX, posílená o další bojovníky, provedla na náměstí představení zasazené do doby Třicetileté války – Švédové ve Svitavách - Glejt generála Torstensona. Připomínalo se v něm, jak často Evropou procházely války a jak na spory vladařů a choutky válečníků dopláceli jednotliví obyvatelé i celá města.

Letošní program na náměstí uzavřela skupina Rabuša a šermíři z Bravo teamu, pouť zakončil slavnostní večerní koncert opět v kostele sv. Jiljí.

Doporučujeme