Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (719 hl.)
 
1x za týden (290 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (326 hl.)
 
1x za měsíc (309 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (332 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1976
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - Punkový festival Pod parou

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
14. 09. 2011
Hudební festival Pod parou se uskutečnil v přírodním areálu nedaleko Moravské Třebové ve třech dnech 18.,19. a 20 srpna. Stylově se zaměřuje téměř výhradně na punk a od prvního ročníku v roce 2003 si už vydobyl pevnou pozici mezi podobně laděnými festivaly. Už devět let ho pořádá parta nadšenců a zároveň muzikantů z domácí moravskotřebovské kapely Werglův Pjos.

Mimo kompletní českou s slovenskou punkovou špičku, která na programu nechybí nikdy, zvou pořadatelé i atraktivní zahraniční hosty. Letos to byli například britští klasikové této hudby, Abrasive Wheels a The Varukers, američtí Street Dogs a nebo The Carburetors z Norska a Mad Sin z Německa. Až z kanadského Vancoveru je skupina The Real McKenzies, kterou jsme na festivalu zastihli v pátek večer.

Jak The Real Mc Kenzies přišli ke svému stylu vysvětloval kdesi frontman, zpěvák Paul McKenzie, takto: „Jako chlapce mě mí rodiče a prarodiče oblékali do skotského kroje a tančili a zpívali jsme na tradiční skotskou lidovou muziku. Založení skotské punkové kapely je můj způsob odplaty.“ Letošní evropské turné skupiny zahrnulo 28 koncertů během pouhých 31ti dnů.

Už na prvním ročníku festivalu v roce 2003 hrála česká punková legenda, S.P.S, a od té doby prostě na akci Pod Parou nemůže chybět, podobně jako N.V.Ú. Nebo slovenská Zóna A.

Pořadatelé ze skupiny Werglův Pjos si ale pokaždé zahrají také a navíc každoročně vyhlašují soutěž, na základě níž pak přijíždějí i zatím neznámé kapely.

Doporučujeme