Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (815 hl.)
 
1x za týden (346 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (385 hl.)
 
1x za měsíc (371 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (395 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2312
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Živé šachy na náměstí Míru

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
14. 09. 2011
Top týden pořádaný ve Svitavách v rámci projektu „Putování po historických městech Čech, Moravy a Slezska je v plném proudu. Slavnostní zahájení spojené s koncertem kapely Chinaski proběhlo v neděli 28. října a týden nabitý kulturními programy skončí tradiční poutí ke sv. Jiljí v neděli 4. září.

Do top týdne byl letos zařazen také druhý ročník řezbářského memoriálu Aloise Petruse a navíc se do Svitav po pěti letech vrátili živé šachy z partnerského města Svitav, slovenské Banské Štiavnice.

My se nejdříve podíváme na svitavský stadion za řezbáři, kteří se zapojili do memoriálu Aloise Petruse. Ten byl sice zahájen už v neděli na náměstí míru, ale vlastní práce řezbářů se rozběhla až v dopoledních hodinách v pondělí 29. září. Úkol výtvarníků je stejný jako vloni, a to vytvořit ze surových pahýlů pohledné sochy, které dozdobí moderní areál svitavského stadionu.

V loňském úvodním ročníku zde vyrostlo osm soch a od návštěvníků se dočkali výhradně pozitivní kritiky, letos by jich mělo přibýt dalších 9. Jak se dílo podařilo uvidíte už v sobotu 3. září, což je termín, kdy musí být sochy hotové. Vernisáž a předání nových soch svitavskému starostovi je naplánováno na 18 hodin.

Pondělní program top týdne pokračoval na náměstí míru v režii hostů z partnerského města Banská Štiavnice. Ti si připravili hry pro děti, vystoupení sokolníků, živé šachy a také autobus, ve kterém ještě nedávno jezdili špičky španělského fotbalu, hráči FC Barcelona.

ejvětší lákadlo pondělního programu, živé šachy odstartovali okolo půl osmé. Vynikající šachisti z bánské štiavnice zde přehrávali loňský mistrovský souboj Movsesian - Nakamura. Jinak zcela mírumilovná hra postavená na soupeření mozků zde dostala úplně nový rozměr v podobě atraktivních a až překvapivě realistických soubojů.

I když byl vítěz šarvátky vždy znám předem, napínavá atmosféra na náměstí nechyběla a zejména dětské publikum si dokázalo živé šachy pořádně užít. Napínavá hra skončila pochopitelně stejně jako vloni na Slovensku, totiž remízou a padnutí jednoho z králů se tak publikum nedočkalo, ale Vítěz o svou korunu nepřišel. Živým figurám dal po svém triumfu povel k odchodu a mezitím už setmělé náměstí pomalu utichlo.

Doporučujeme