Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (815 hl.)
 
1x za týden (346 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (385 hl.)
 
1x za měsíc (371 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (395 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2312
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

CHLUMEC NAD CIDLINOU – Chlumecký kotlík

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Chlumec nad Cidlinou - http://www.chlumecnc.cz
05. 09. 2011
Velice zajímavá akce proběhla v sobotu 3. září na koupališti v Chlumci nad Cidlinou. Šlo o první ročník Chlumeckého kotlíku, kdy se firmy a spolky z okolí sešly a soutěžily o to, kdo uvaří nejlepší guláš. Akci pořádalo Občanské sdružení Město v zahradách a Město Chlumec nad Cidlinou. Přípravě mnozí věnovali spoustu času, a tak byli o svém vítězství přesvědčeni od samého začátku. Odborná porota byla složená z místních kuchařů a byla mezi nimi i senátorka Miluše Horská.

Po odborné porotě pak dále guláše posuzovali samotní návštěvníci koupaliště. Všech 13 týmů mělo šanci na výhru i díky tomu, že tahaly z rukávu různé kuchařské fígle. Všechny týmy musely před porotou a před návštěvníky obhájit svůj guláš a nalákat jednotlivé strávníky ke svému stánku. Někdo sázel na připravenou řeč, jiný zpíval nebo tančil. Návštěvníci se mohli těšit na guláše s názvy jako například Konšelský guláš, Pohádkový čertovský, Žravý Beneda, Guláš na poslední cestu, Skautská všehochuť nebo Splašený guláš. Po obhajobě všech třinácti gulášů se přistoupilo k odebíraní vzorků pro porotu a výstřelem bylo zahájeno ochutnávání i pro návštěvníky, kteří vybírali nejlepší guláš pomocí hlasovacích lístků. Práce odborné poroty byla navýsost těžká a složitá, ale přistupovala k tomu opravdu svědomitě. Přibližně tisícovka platících návštěvníků dokázala během chvíle, že tato akce si zaslouží další a další ročníky. Zhruba 1300 porcí se rozdalo neuvěřitelnou rychlostí. Odborná porota nakonec po dlouhé úvaze dospěla k tomuto rozhodnutí: Na třetím místě skončil tým Radnice s Konšelským gulášem, druhé místo patřilo Sultánově harému s názvem guláše Turecká šavle a první místo obsadil tým Pardál s Pardálským gulášem. Vítězové obdrželi pohár od paní senátorky Horské a dostali také krásný putovní pohár. Návštěvníkům chutnalo zřejmě jinak než porotě, protože na třetím místě se po sečtení všech lístků umístil tým Hasiči Chlumec s Gulášem svatého Floriána. Druzí skončil tým Klicpera s Pohádkovým čertovským gulášem a první místo patřilo týmu Stavoka a jeho Stavokářskému svačinovému guláši. Vítězové opět obdrželi pohár od paní senátorky a navíc dostali 50ti litrový sud piva. Největší soutěž ve vaření gulášů probíhá v Maďarsku, ale hned první ročník Chlumeckého kotlíku ukázal, že mu začíná růst v Čechách konkurence.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová

Doporučujeme