Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (975 hl.)
 
1x za týden (483 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (492 hl.)
 
1x za měsíc (499 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (788 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3237
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

TEXTEM - Po stopách erbu zlatého třmene

Aktuality
Autor příspěvku: Textové zprávy
29. 08. 2011
Česká Skalice - Milovníci historie a obdivovatelé půvabné krajiny obklopující tok řeky Úpy se  můžou těšit na procházku po středověké stezce, která vzniká ve spolupráci se Sdružením pro Vízmburk, o.s. v rámci projektu Centra rozvoje Česká Skalice „Stezky za poznáním – šetrný produkt podporující rozvoj venkovské turistiky“ podpořeného Ministerstvem pro místní rozvoj a Královéhradeckým krajem.

tas_120Kdo se vydá naučnou stezkou po stopách pánů erbu zlatého třmene, toho nohy ponesou po trase středověkého osídlování z České Skalice až na hrad Vízmburk. Ke stezce bude v nejbližších dnech vydán informační materiál, který zájemcům představí pět středověkých tvrzí a hradů a stručně popíše i změny krajiny, ke kterým docházelo v průběhu kolonizace oblasti severovýchodních Čech. Leták bude zdarma k mání např. v Regionálním informačním centru v České Skalici. p9133111_120

Slavnostní „otevření“ středověké stezky proběhne 10. září 2011 v rámci Vízmburských slavností, kterými ožije hrad po oba víkendové dny. „Každý, kdo přijde v sobotu 10. září v 9,00 hod. k muzeu v České Skalici a vydá se s námi na trasu pochodu, dostane od nás, kromě nového informačního letáku, také vstupenku na Vízmburské slavnosti v hodnotě 30,- Kč,“ zve všechny příznivce turistiky a historie Jaroslav Balcar ze Sdružení pro Vízmburk. Kdo bude chtít, může se nechat do Skalice přivézt speciálně vypraveným autobusem, který bude vyjíždět v 8,15 hod. z úpického autobusového nádraží,“ dodává Balcar.  

Přijďte si užít kouzlo místní přírody, poznání dávné historie i kulturní zážitky, které i na vás čekají na trase středověké stezky za poznáním.

Za CRČS Iljana Beránková

Doporučujeme