Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

HOŘICE – Sochařské symposium se blíží do finále

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Hořice - http://www.horice.org
25. 07. 2011
V lomu U sv. Josefa v Hořicích probíhají v těchto dnech dokončovací práce na sochách, které zde vznikají v rámci tradičního sochařského symposia. 26. ročník klasického setkání sochařů začal již 7. července příjezdem sochařů do Hořic.

Jde o prestižní symposium, jehož tradice začala v roce 1966, a právě svým věhlasem ve světě láká sochaře k účasti. Navíc zde umělci dostanou záruku, že se s jejich sochami nebude obchodovat, že zůstanou v Sochařském parku v Hořicích na odiv lidí. Sochaři mají k dispozici veškeré náčiní a tvorba soch je plně v jejich režii, žádná kritéria pro výrobu uměleckých děl nejsou. Hotové práce, vyrobené z hořického pískovce, čeká na konci července tradiční akce Nábřeží sochařů. Za celou dobu konání se sochařského symposia zúčastnilo na 150 sochařů ze všech koutů světa. Jejich práce mohou obdivovat návštěvníci Sochařského parku I a II v Hořicích takřka navěky.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Pavla Mendřická, střih: Jitka Sochorová

Doporučujeme