Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (871 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2561
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Symfonie Babí Jar jedním z vrcholů Smetanovy Litomyšle 2011

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
19. 07. 2011
Jeden z vrcholných večerů letošní Smetanovy Litomyšle patřil 13. symfonii Dmitrije Šostakoviče Babí jar. Skladba byla uvedena ke vzpomínce na 34 tisíc židovských obětí masakru, spáchaného nacisty před 70. lety v rokli Babí jar u Kyjeva.

Patronem tohoto koncertu se stala Česká televize. Záznam festivalového večera se bude vysílat koncem září. Živě z Litomyšle koncert přenášel 29. června Český rozhlas. V naší reportáži nyní uvidíte záběry z příprav a ze zkoušky a z běžnému divákovi většinou nepřístupného zákulisí tvorby České televize. Šostakovičova 13. symfonie Babí jar zhudebňuje stejnojmennou báseň autora Jevgenije Jetvušenka. V díle básník při pohledu na místo, kde se tragédie odehrála, rozjímá nad osudem deseti tisíců obětí, mužů, žen i dětí.  Skladba je  psána jako dialog vypravěče – sólisty - a sboru - s doprovodem symfonického orchestru. Těchto rolí se ujali Peter Mikuláš, Český filharmonický sbor Brno a Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK.
Doporučujeme