Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Symfonie Babí Jar jedním z vrcholů Smetanovy Litomyšle 2011

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
19. 07. 2011
Jeden z vrcholných večerů letošní Smetanovy Litomyšle patřil 13. symfonii Dmitrije Šostakoviče Babí jar. Skladba byla uvedena ke vzpomínce na 34 tisíc židovských obětí masakru, spáchaného nacisty před 70. lety v rokli Babí jar u Kyjeva.

Patronem tohoto koncertu se stala Česká televize. Záznam festivalového večera se bude vysílat koncem září. Živě z Litomyšle koncert přenášel 29. června Český rozhlas. V naší reportáži nyní uvidíte záběry z příprav a ze zkoušky a z běžnému divákovi většinou nepřístupného zákulisí tvorby České televize. Šostakovičova 13. symfonie Babí jar zhudebňuje stejnojmennou báseň autora Jevgenije Jetvušenka. V díle básník při pohledu na místo, kde se tragédie odehrála, rozjímá nad osudem deseti tisíců obětí, mužů, žen i dětí.  Skladba je  psána jako dialog vypravěče – sólisty - a sboru - s doprovodem symfonického orchestru. Těchto rolí se ujali Peter Mikuláš, Český filharmonický sbor Brno a Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK.
Doporučujeme