Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

ČESKÁ SKALICE - Stezky za poznáním

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
30. 06. 2011
Turistický region Kladské pomezí se může chlubit přírodním, kulturním i historickým bohatstvím. Návštěvníci i místní obyvatelé se mohou seznámit se zajímavými místy nebo odbornými informacemi díky poměrně husté síti naučných stezek. Kde všude se nacházejí a jaký je jejich stav se rozhodlo zjistit občanské sdružení Centrum rozvoje Česká Skalice v rámci projektu Stezky za poznáním – šetrný produkt podporující rozvoj venkovské turistiky. 

Občanské sdružení je ve své činnosti samozřejmě do značné míry závislé na možnostech čerpání dotací. Projekt „Stezky za poznáním“ podpořilo Ministerstvo pro místní rozvoj z programu podpory nestátních neziskových organizací pro rok 2011 částkou 523 tisíc Kč a také Královéhradecký kraj dotací ve výši 150 tisíc Kč. Do mapování naučných stezek se významně zapojila turistická informační centra na území Kladského pomezí, ale také samotní tvůrci a vlastníci stezek, kteří poskytli cenné informace a podklady. Centrum rozvoje je provozovatelem Regionálního informačního centra v České Skalici. Úlohu infocentra v projektu přibližuje jeho vedoucí Pavla Špačková. Souhrnná brožura představí nejen jednadvacet stávajících naučných stezek, ale také dvě nové, které v rámci projektu vznikají. Ta se středověkou tématikou zavede zájemce o historii z České Skalice až na hrad Vízmburk. Naučná stezka v Úpici bude zaměřena především na přírodní zajímavosti lokality Dlouhé záhony. Součástí projektu jsou i osvětové akce pro veřejnost, které propagují a podporují šetrný cestovní ruch a udržitelný rozvoj regionu. Všichni jste tedy srdečně zváni v září na Vízmburské slavnosti, při kterých bude otevřena středověká naučná stezka, a v říjnu do Úpice na oslavu Dne stromů, kdy bude veřejnosti poprvé představena nová stezka v lesoparku Dlouhé záhony.  
Doporučujeme