Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (1088 hl.)
 
1x za týden (545 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (563 hl.)
 
1x za měsíc (570 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (869 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3635
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LÁZNĚ BĚLOHRAD - Strašidla a pohádkové bytosti v lázeňské Bažantnici

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Lázně Bělohrad - http://www.lazne-belohrad.cz
27. 06. 2011
Děti všeho věku se v sobotu 25. června nemohly dočkat podvečera, kdy byla otevřena stezka tradiční Strašidelné Bažantnice, kterou pořádá Město Lázně Bělohrad pro všechny příznivce pohádek a strašidel.

Zájem o tuto tradici je rok od roku vyšší. Strašidla přivítala nejen návštěvníky z Bělohradu ale i z blízkého i dalekého okolí. Vstupné bylo jako vždy dobrovolné. Pro děti byla připravena soutěž ve sbírání razítek na kontrolních místech. Povedlo-li se jim najít všechna razítka, čekala je na konci stezky odměna. Celá trasa Strašidelné Bažantnice byla dělena do dvou částí: pohádkové a části hororu. V pohádkové části na děti čekaly postavy z Mrazíka, víly, Karkulka, Dlouhej, Širokej a Bystrozrakej, ale i například drak, který se snažil sníst procházející děti. Na jednom rybníčku jsme mohli vidět vodníky a na jiném piráty. Byla k vidění strašidla hodná i děsivá. Některá se snažila ponaučit děti. Po celou trasu jsme mohli potkávat cedule s popisy strašidel nebo s varováními jako například „Pozor některá strašidla jsou plachá“ nebo „Nekrmte strašidla“. Jednou z posledních postaviček před vstupem do hororové části byl Krteček. V hororové části strašidelnost začala gradovat. Lidojedi nabádali k osolení a radili jak nejlépe připravit člověčinu. Všude byly poházeny ohlodané kosti a vzduchem se nesla vůně grilovaného masa. Nejen lidojedi ale i šamani předvedli procházejícím své tance. Odvážnější děti se mohly podívat do samotného pekla a posadit se na klín Luciferovi, nebo projít strašidelnou hrobkou upírů. Na konci cesty nejodvážnější čekala odměna, občerstvení a produkce hudby, pro utišení bojácných a jako odměna pro statečné. Strašidelná Bažantnice sklidila neskutečný úspěch, navštívilo ji kolem 7 000 lidí, a již nyní jsme zvědaví, co si pro nás připraví strašidla příště.

Redaktorka: Petra Hanušová, kamera a střih: Pavla Mendřická

Doporučujeme