Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (815 hl.)
 
1x za týden (346 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (385 hl.)
 
1x za měsíc (371 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (395 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2312
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

ČESKÁ SKALICE - Cena Ladislava Čerycha

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
31. 05. 2011
Českoskalická Vila Čerych se v pátek 27. května oděla do slavnostního. A měla k tomu pádný důvod. Slavilo se zde desáté výročí darování vily bratry Čerychovými Nadaci rozvoje občanské společnosti. Na události před deseti lety zavzpomínal přímo sám dárce – pan Ladislav Čerych.

Vila Čerych i se svojí nádhernou a zajímavou zahradou tedy od té doby slouží – přesně podle přání osvícených a ušlechtilých dárců – ke vzdělávání a realizaci místních i mezinárodních projektů. Je také místem četných setkání, kulturních a společenských akcí a dobrovolnických aktivit. Letošní oslava jubilea darování vily byla spojena se šestým ročníkem předávání Ceny Ladislava Čerycha. Toto ocenění každoročně uděluje vlastník objektu – Nadace rozvoje občanské společnosti – spolu s provozovatelem vzdělávacího střediska Vila Čerych - Centrem rozvoje Česká Skalice. Letošní předávání Ceny Ladislava Čerycha bylo tedy celé velmi těsně spjato s filmem Odcházení. Projekce samotného filmu proto nemohla chybět. Promítání se kvůli proměnlivému počasí uskutečnilo v kině v Novém Městě nad Metují, kam účastníky pro krátkém rautu odvezly autobusy. Uvedení filmu Odcházení do českých kin letos v březnu provázely velmi bouřlivé diskuse a emotivní reakce a kritiky. Přesto to nic nemění na faktu, že zde, v České Skalici, provozovatelé vzdělávacího střediska Vila Čerych vloni prožili neopakovatelné filmové prázdniny, na které se nedá jen tak zapomenout. A podělit se o své zážitky s ostatními jim pomůže i připravovaná kniha o Vile Čerych, která architektonický klenot České Skalice i s jejím neobyčejným osudem přiblíží široké veřejnosti. Máme se na co těšit. 
Doporučujeme