Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (808 hl.)
 
1x za týden (343 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (383 hl.)
 
1x za měsíc (366 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (388 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2288
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

HOŘICE – 49. ročník závodu 300 zatáček Gustava Havla

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Hořice - http://www.horice.org
23. 05. 2011
Již 49. ročník závodu Fuchs oil 300 zatáček Gustava Havla proběhl o víkendu 14. - 15. května v Hořicích. Samotné přípravy na závody probíhají téměř po celý rok. Pro jezdce začíná vše už v týdnu postavením jejich zázemí a přejímkou motocyklů. Jedinečný motoristický svátek pro všechny fanoušky jedné stopy přilákal jezdce z 15 zemí Evropy. 

Díky tomu se místní kemp proměnil v zaplněné parkoviště závodních strojů. Jak taková příprava motorky a jezdce vypadá, co všechno obnáší péče o stroj a práci celého týmu vám ukážeme z pohledu týmu Salač Racing. Majitelem je hořický rodák Michal Salač starší, bývalý úspěšný závodník, nyní trenér svých dvou synů, jednadvacetiletého Michala, který se představí v reportáži, a devítiletého Filipa. Nejen závody v neděli, ale tradičně i sobotní tréninky vždy přilákají spoustu diváků. Vidět a slyšet silné stroje je i pro laiky zážitkem. Michal Salač junior startoval ve volných třídách do 600 a nad 600 ccm. Mladý závodník, který má za sebou i start na světovém šampionátu, má díky otci motoristický sport hluboko v srdci a jeho výsledky z ostatních závodů to dokazují. Každoročně přilákají závody velké množství jezdců, které láká složitá přírodní trať. Za ta léta konání Zatáček jsme si již zvykli na zahraniční jezdce, letos mezi nimi nechyběl vítěz z loňského roku ve volné třídě do 600 ccm Michael Pearson a přijela také legenda Rolf Blatter. Závod 300 zatáček Gustava Havla je tradicí, která zároveň láká a fascinuje jak diváky, tak i jezdce. Navíc se letos slavilo 75 let Hořického okruhu. Tradičním účastníkem Zatáček je ze Střediska motocyklového sportu Hořice Libor Kamenický. Nedělní program začal pro diváky slavnostním zahájením. V té době však již měli jezdci za sebou zahřívací kola a díky nočnímu dešti většina využila možnosti „osahat“ si trať před samotnými závody. Během slavnostního záhájení se představili hořické mažoretky. K divákům a k týmům promluvili zástupci společností, které závod sponzorují, a samozřejmě i starosta města Hořice Ivan Doležal, kterého jsme se zeptali, co by si přál do příštího jubilejního ročníku. Tradičně byla předána cena Nadačního fondu Modrá Niké, letos ji z rukou patrona Zdeňka Lhoty převzal Martin Sodomek za všechny členy AMK Hořice, kteří cenu obdrželi za příkladnou organizaci a práci v automotoklubu. K přítomným promluvil také Michal Salač starší, kterého překvapuje velkolepost závodů a stále nižší a nižší časy jezdců. Po státní hymně se již připravovaly první starty motocyklů. Zmiňovaná legenda Rolf Blatter dostál své pověsti a třídu Klasik do 500 ccm s přehledem vyhrál. Mezitím samozřejmě vrcholily přípravy v týmu Salač Racing před startem volné třídy do 600 ccm. Michal Salač junior startoval z výborné čtvrté pozice. Po restartu závodu, kdy se na trati odstraňovala olejová skvrna, byl nakonec závod úplně zastaven a následně byly zrušeny i další starty kvůli tragické nehodě.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Pavla Mendřická, střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme