Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PECKA – Pasování prvňáčků na čtenáře

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Městys Pecka - http://www.obec-pecka.cz
20. 05. 2011
Ve čtvrtek 19. května se devět prvňáčků ze Základní školy na Pecce zúčastnilo slavnostního odpoledne, kdy byli oficiálně pasováni na čtenáře. Na úvod promluvila třídní učitelka prvňáčků Hana Albrechtová, která přivítala rodiče a seznámila je s programem odpoledne. Každý z žáků složil čtecí zkoušku přečtením úryvku z pohádky. Zároveň měly děti připraveny 4 písničky, které během odpoledne zazpívaly a v rámci každé písně předvedly připravené vystoupení.

Přítomni byli jak rodiče malých žáků, tak i pohádkové postavy, které celému odpoledni daly kouzelnou náladu. Nechyběl princ s princeznou, Rumcajs, kterým byl knihovník Petr Pavel, královna, kterou si zahrála starostka Pecky Hana Štěrbová a ředitelka školy Věra Pavlová. Škola na začátku nového školního roku čeká nových prvňáčků podstatně více, než tomu bylo loni. Pyšní na své děti byli jak rodiče žáčků, tak i pohádkový Rumcajs, který děti chválil za příkladnou píli. 3 děti poté přečetly slib, že se ke knížkám budou chovat ohleduplně, a pod který se pak všechny děti podepsaly. Následně jim princ přečetl pasovací formuli a starostka Pecky je oficiálně pasovala na čtenáře. Každý prvňáček dostal čtenářský průkaz do knihovny, puzzle a knihu pohádek. Pochvalu za to, jak rychle se děti naučily znát písmenka a jak krásně čtou, dostali žáčci i od ředitelky školy Věry Pavlové. Na závěr jim čaroděj přečetl úryvek z knížky a připomněl jim, že teď mohou kdykoli přijít a vypůjčit si knížku v knihovně, kterou si mohou, už úplně sami, přečíst.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Monika Podobská, střih: Jitka Sochorová

Doporučujeme