Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (874 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2564
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PECKA – Pasování prvňáčků na čtenáře

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Městys Pecka - http://www.obec-pecka.cz
20. 05. 2011
Ve čtvrtek 19. května se devět prvňáčků ze Základní školy na Pecce zúčastnilo slavnostního odpoledne, kdy byli oficiálně pasováni na čtenáře. Na úvod promluvila třídní učitelka prvňáčků Hana Albrechtová, která přivítala rodiče a seznámila je s programem odpoledne. Každý z žáků složil čtecí zkoušku přečtením úryvku z pohádky. Zároveň měly děti připraveny 4 písničky, které během odpoledne zazpívaly a v rámci každé písně předvedly připravené vystoupení.

Přítomni byli jak rodiče malých žáků, tak i pohádkové postavy, které celému odpoledni daly kouzelnou náladu. Nechyběl princ s princeznou, Rumcajs, kterým byl knihovník Petr Pavel, královna, kterou si zahrála starostka Pecky Hana Štěrbová a ředitelka školy Věra Pavlová. Škola na začátku nového školního roku čeká nových prvňáčků podstatně více, než tomu bylo loni. Pyšní na své děti byli jak rodiče žáčků, tak i pohádkový Rumcajs, který děti chválil za příkladnou píli. 3 děti poté přečetly slib, že se ke knížkám budou chovat ohleduplně, a pod který se pak všechny děti podepsaly. Následně jim princ přečetl pasovací formuli a starostka Pecky je oficiálně pasovala na čtenáře. Každý prvňáček dostal čtenářský průkaz do knihovny, puzzle a knihu pohádek. Pochvalu za to, jak rychle se děti naučily znát písmenka a jak krásně čtou, dostali žáčci i od ředitelky školy Věry Pavlové. Na závěr jim čaroděj přečetl úryvek z knížky a připomněl jim, že teď mohou kdykoli přijít a vypůjčit si knížku v knihovně, kterou si mohou, už úplně sami, přečíst.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Monika Podobská, střih: Jitka Sochorová

Doporučujeme