Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PECKA – Hasiči ve Vidonicích slavili 115 let

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Městys Pecka - http://www.obec-pecka.cz
18. 05. 2011
Sobotní odpoledne 14. května patřilo ve Vidonicích příznivcům požárního sportu, kterých se zde sešlo téměř čtyři sta. Okrsková soutěž požárních družstev byla zahájena ve 13 hodin slavnostním nástupem. 

V úvodu promluvil starosta peckovského okrsku Josef Mašek. Mezi hosty nechyběl ani místostarosta Pecky Jaroslav Mikulka nebo místostarosta jíčínského okresního sdružení Josef Petr. Soutěž se konala na oslavu 115. výročí založení vidonického sboru dobrovolných hasičů. K této příležitosti byla uspořádána také výstava fotografií a dokumentů, které tuto historii mapovaly. Před samotnou soutěží se představila dvě družstva dětí z Borovnice. Samotná soutěž pak probíhala ve třech kategoriích: veteráni, muži a ženy. Za veterány se zúčastnilo družstvo z Vidonic, Bukoviny a Kalu. Za muže soutěžila družstva z Vidonic, Lhoty, Vidochova, Pecky, Kalu, Staňkova, Bělé, Bukoviny a Arnoštova. Ženy reprezentovala družstva ze Staňkova, Kalu, Pecky, Lhoty a dvě družstva z Vidochova. Soutěžilo se v disciplínách požární útok a štafeta. S nástrahami soutěžní dráhy se nejlépe vypořádali v kategorii muži hasiči ze Staňkova, v kategorii ženy družstvo z Vidochova a veterány ovládli domácí hasiči z Vidonic. 

Redaktor: Irena Průchová, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme