Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Noc s Andersenem

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
03. 05. 2011
Do Městské knihovny ve Svitavách po roce vrátila Noc s Andersenem. Akce, pořádaná se záměrem zvyšovat zájem dětí o četbu. Děje se to zábavnou formou. Děti si přinesou spací pytle a celou noc hrají hry, zpívají a samozřejmě hlavně čtou knihy a poslouchají pohádky.

Letošní, 11.ročník Noci s Andersenem proběhl už dokonce na více než tisíci místech. Kromě českých škol, knihoven a domů dětí se k akci přidaly také školy a kroužky s českými kořeny na různých místech světa. Četlo se v Paříži, Londýně nebo v Sydney. Podle údajů Klubu českých knihoven, který akci pořádá, se letos zúčastnilo skoro 40.000 dětí.

Noc s Andersenem vznikla v roce 2000 z nenápadné oslavy Mezinárodního dne dětské knihy v uherskohradišťské knihovně. Tehdy se tam sešlo 20 dětí. Dnes je to akce s mezinárodní účastí, elektronickou konferencí, společnými nočními soutěžemi a také virtuální četbou knihy, která je pro zahraniční účastníky přeložena z češtiny do angličtiny a polštiny.

Doporučujeme