Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

RATIBOŘICE – Den Země v Babiččině údolí

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
26. 04. 2011
Krásné jarní počasí přilákalo o Bílé sobotě 23. dubna do Ratibořic minimálně půldruhého tisíce návštěvníků. K obdivování tu tentokrát nebyla jen probouzející se malebná příroda a historické stavby známé z literárního díla Boženy Němcové. Babiččino údolí tentokrát ožilo Ovčáckými slavnostmi. 


Ty zde v rámci oslav Dne Země uspořádaly občanské sdružení Centrum rozvoje Česká Skalice, Královéhradecké sdružení chovatelů ovcí a koz a Správa státního zámku Ratibořice. Pestrý program, přinášející nejen zábavu a potěšení, ale i poučení a poznání, připravily pro děti i dospělé také další spolupořádající organizace, kterými byly Středisko volného času Bájo Česká Skalice, mateřské centrum Bublinka, Jiráskovo gymnázium Náchod a Společnost pro záchranu Babiččina údolí. Děti se mohly zabavit a ukázat svoji šikovnost při sportovních i vědomostních hrách a v tvořivých dílničkách. A kdo by odolal pohladit si malé roztomilé kůzlátko nebo jehňátko?
Připraveny byly ukázky pastvy a plemen ovcí a koz, práce ovčáckého psa, střiž a zpracování vlny, řemeslné výrobky, velikonoční dekorace, stylové občerstvení a mnoho dalšího. 
Své místo zde našly i výrobky Fair trade, tzv. férového obchodu, přispívající k větší spravedlnosti v mezinárodním obchodě a udržitelnému rozvoji.
Pořadatelé této osvětové akce, která byla zrealizována v rámci projektu Kapka 21 a spolufinancována Státním fondem životního prostředí, nevyužili spojení Ratibořic a pasoucích se stád jen tak náhodně. Dříve byly louky v Babiččině údolí pravidelně využívány i jako pastviny, a právě to jim umožňovalo zachovat si svou velkou pestrost a druhovou rozmanitost. Národní přírodní památka a Národní kulturní památka Babiččino údolí se může právem pyšnit svou krásou a historickou i přírodovědnou hodnotou. Naší povinností je zachovat toto bohatství i příštím generacím. 

Doporučujeme