Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (719 hl.)
 
1x za týden (290 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (326 hl.)
 
1x za měsíc (309 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (332 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1976
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

RATIBOŘICE – Den Země v Babiččině údolí

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
26. 04. 2011
Krásné jarní počasí přilákalo o Bílé sobotě 23. dubna do Ratibořic minimálně půldruhého tisíce návštěvníků. K obdivování tu tentokrát nebyla jen probouzející se malebná příroda a historické stavby známé z literárního díla Boženy Němcové. Babiččino údolí tentokrát ožilo Ovčáckými slavnostmi. 


Ty zde v rámci oslav Dne Země uspořádaly občanské sdružení Centrum rozvoje Česká Skalice, Královéhradecké sdružení chovatelů ovcí a koz a Správa státního zámku Ratibořice. Pestrý program, přinášející nejen zábavu a potěšení, ale i poučení a poznání, připravily pro děti i dospělé také další spolupořádající organizace, kterými byly Středisko volného času Bájo Česká Skalice, mateřské centrum Bublinka, Jiráskovo gymnázium Náchod a Společnost pro záchranu Babiččina údolí. Děti se mohly zabavit a ukázat svoji šikovnost při sportovních i vědomostních hrách a v tvořivých dílničkách. A kdo by odolal pohladit si malé roztomilé kůzlátko nebo jehňátko?
Připraveny byly ukázky pastvy a plemen ovcí a koz, práce ovčáckého psa, střiž a zpracování vlny, řemeslné výrobky, velikonoční dekorace, stylové občerstvení a mnoho dalšího. 
Své místo zde našly i výrobky Fair trade, tzv. férového obchodu, přispívající k větší spravedlnosti v mezinárodním obchodě a udržitelnému rozvoji.
Pořadatelé této osvětové akce, která byla zrealizována v rámci projektu Kapka 21 a spolufinancována Státním fondem životního prostředí, nevyužili spojení Ratibořic a pasoucích se stád jen tak náhodně. Dříve byly louky v Babiččině údolí pravidelně využívány i jako pastviny, a právě to jim umožňovalo zachovat si svou velkou pestrost a druhovou rozmanitost. Národní přírodní památka a Národní kulturní památka Babiččino údolí se může právem pyšnit svou krásou a historickou i přírodovědnou hodnotou. Naší povinností je zachovat toto bohatství i příštím generacím. 

Doporučujeme