Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (802 hl.)
 
1x za týden (342 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (381 hl.)
 
1x za měsíc (364 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (384 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2273
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Sochař Olbram Zoubek oslavil 85. narozeniny

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
22. 04. 2011
Mnoho obdivovatelů a přátel sochaře a čestného občana města Olbrama Zoubka se 16. dubna sešlo na zámku v Litomyšli. K příležitosti jeho 85. narozenin se tu konalo dopolední matiné. Osobně blahopřát panu Zoubkovi přijel i ministr kultury Jiří Besser, který se rozhodl mistrovi udělit ocenění.


Olbram Zoubek se narodil v Praze 21. dubna 1926. Studoval na VŠUP v Praze v ateliéru Josefa Wagnera (1945-52). Věnoval se restaurátorské praxi a specializoval se na renesanční sgrafito a kamennou plastiku. Je jedním ze čtyř umělců, kteří 17 let pracovali na obnově sgrafit litomyšlského zámku. I díky tomu pak zámek mohl být zapsán na seznam UNESCO. Litomyšl se mezitím stala Zoubkovým druhým domovem.
Poté, co skončila oficiální část matiné, mohli konečně hosté blahopřát mistrovi osobně. Jako upomínku na tento sváteční den vytvořil Olbram Zoubek speciální reliéfní tisk pro každého, kdo přišel.
Doporučujeme