Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Sochař Olbram Zoubek oslavil 85. narozeniny

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
22. 04. 2011
Mnoho obdivovatelů a přátel sochaře a čestného občana města Olbrama Zoubka se 16. dubna sešlo na zámku v Litomyšli. K příležitosti jeho 85. narozenin se tu konalo dopolední matiné. Osobně blahopřát panu Zoubkovi přijel i ministr kultury Jiří Besser, který se rozhodl mistrovi udělit ocenění.


Olbram Zoubek se narodil v Praze 21. dubna 1926. Studoval na VŠUP v Praze v ateliéru Josefa Wagnera (1945-52). Věnoval se restaurátorské praxi a specializoval se na renesanční sgrafito a kamennou plastiku. Je jedním ze čtyř umělců, kteří 17 let pracovali na obnově sgrafit litomyšlského zámku. I díky tomu pak zámek mohl být zapsán na seznam UNESCO. Litomyšl se mezitím stala Zoubkovým druhým domovem.
Poté, co skončila oficiální část matiné, mohli konečně hosté blahopřát mistrovi osobně. Jako upomínku na tento sváteční den vytvořil Olbram Zoubek speciální reliéfní tisk pro každého, kdo přišel.
Doporučujeme