Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (815 hl.)
 
1x za týden (346 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (385 hl.)
 
1x za měsíc (371 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (395 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2312
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

JIČÍN – Pozvánka do města, kde ševcoval Rumcajs

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
05. 04. 2011
Jičín jako brána do Českého ráje láká svým přírodním i kulturním dědictvím. Město a jeho okolí nabízí bohaté turistické vyžití, zkrátka je zde mnoho příležitostí ke strávení aktivní dovolené. V letních měsících návštěvníci jistě ocení nově zrekonstruované koupaliště Kníže. Během celého roku zde lidem plně slouží například Sportovní hala nebo Aqua centrum.

Turistickou sezónu zahajuje každoročně Pochod Českým rájem za Rumcajsem, který pořádá Klub českých turistů ve spolupráci s městem Jičín. Velkým lákadlem je Regionální muzeum a galerie v Jičíně, neboli Muzeum hry v zámku, které návštěvníkům nabízí vedle stálých expozic také spoustu zajímavých tématických výstav. Nesmazatelný odkaz je v Jičíně od vévody Albrechta Václava Eusebiuse z Valdštejna, který zde zanechal nejen významné památky a ideje, ale využil a ovlivnil celou kompozici krajiny v duchu baroka. Krajina plná průhledů a propojení je reprezentována slavnou lipovou alejí vedoucí k unikátní památce Valdštejnské lodžii. Dech beroucí stavba je častým místem nejrůznějších akcí, romantika okolí zase nahrává ke konání svateb. Mluvíme–li o architektonických památkách v Jičíně, nesmíme opomenout zmínit Valdickou bránu, Valdštejnský zámek, či historické domy na náměstí. Jičín je bohatý nejen na historii, ale také na pořádání nejrůznějších kulturních akcí. Jednou za dva roky v květnu se ve městě konají Valdštejnské slavnosti. Každý rok pak město ožije pohádkovými postavami, kdy se zde odehrává festival Jičín – město pohádky. Jičín je zkrátka pohádkové město a je tak prezentováno nejen ve spojitosti s oblíbeným loupežníkem Rumcajsem z lesa Řáholce. S pohádkovými postavami se návštěvníci mohou blíže seznámit na nově otevřené interaktivní expozici s názvem „Rumcajsův svět Radka Pilaře“. Kouzelným zastavením je pak dále Rumcajsova ševcovna Pod Koštofránkem, nová zahrada poznání při knihovně Václava Čtvrtka nebo sochy na hrázi rybníka Kníže. Přijďte se podívat a užít si krásy města Jičína a jeho okolí.

 

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, Monika Podobská, střih: Jitka Sochorová

Doporučujeme