Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

JIČÍN – Pozvánka do města, kde ševcoval Rumcajs

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
05. 04. 2011
Jičín jako brána do Českého ráje láká svým přírodním i kulturním dědictvím. Město a jeho okolí nabízí bohaté turistické vyžití, zkrátka je zde mnoho příležitostí ke strávení aktivní dovolené. V letních měsících návštěvníci jistě ocení nově zrekonstruované koupaliště Kníže. Během celého roku zde lidem plně slouží například Sportovní hala nebo Aqua centrum.

Turistickou sezónu zahajuje každoročně Pochod Českým rájem za Rumcajsem, který pořádá Klub českých turistů ve spolupráci s městem Jičín. Velkým lákadlem je Regionální muzeum a galerie v Jičíně, neboli Muzeum hry v zámku, které návštěvníkům nabízí vedle stálých expozic také spoustu zajímavých tématických výstav. Nesmazatelný odkaz je v Jičíně od vévody Albrechta Václava Eusebiuse z Valdštejna, který zde zanechal nejen významné památky a ideje, ale využil a ovlivnil celou kompozici krajiny v duchu baroka. Krajina plná průhledů a propojení je reprezentována slavnou lipovou alejí vedoucí k unikátní památce Valdštejnské lodžii. Dech beroucí stavba je častým místem nejrůznějších akcí, romantika okolí zase nahrává ke konání svateb. Mluvíme–li o architektonických památkách v Jičíně, nesmíme opomenout zmínit Valdickou bránu, Valdštejnský zámek, či historické domy na náměstí. Jičín je bohatý nejen na historii, ale také na pořádání nejrůznějších kulturních akcí. Jednou za dva roky v květnu se ve městě konají Valdštejnské slavnosti. Každý rok pak město ožije pohádkovými postavami, kdy se zde odehrává festival Jičín – město pohádky. Jičín je zkrátka pohádkové město a je tak prezentováno nejen ve spojitosti s oblíbeným loupežníkem Rumcajsem z lesa Řáholce. S pohádkovými postavami se návštěvníci mohou blíže seznámit na nově otevřené interaktivní expozici s názvem „Rumcajsův svět Radka Pilaře“. Kouzelným zastavením je pak dále Rumcajsova ševcovna Pod Koštofránkem, nová zahrada poznání při knihovně Václava Čtvrtka nebo sochy na hrázi rybníka Kníže. Přijďte se podívat a užít si krásy města Jičína a jeho okolí.

 

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, Monika Podobská, střih: Jitka Sochorová

Doporučujeme