Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

JIČÍN – 45. ročník Pochodu Českým rájem

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
28. 03. 2011
Klub českých turistů Jičín ve spolupráci s Městem Jičín pořádal v sobotu 26. března další ročník Pochodu Českým rájem – Putování za Rumcajsem. Letošní ročník byl již 45. a takové úctyhodné číslo v konání tradičního pochodu si zaslouží obdiv. Start a prezentace účastníků probíhaly na Valdštejnově náměstí, kde všichni dostali mapy vybraných pochodů. Na nádvoří zámku se konalo i vystoupení rytířů, po kterém se většina turistů rozešla na jednotlivé trasy.  

Pro účastníky pochodu bylo připraveno 7 tras v délce od 3 do 50 km. Pochodu se zúčastnili jednotlivci i rodiny s dětmi, mnozí na pěší túru vzali i své psí kamarády. Během pochodu sbírali děti i dospělí razítka, pro nejmenší byly připraveny i sladkosti a v Lodžii si například mohli vyrobit svůj vlastní větrník. Čekalo je tu i pohádkové setkání s Rumcajsem, Mankou a Cipískem. Bez podpory sponzorů by se neobešel žádný ročník Pochodu, ani 45. ročník nebyl výjimkou. Při vzpomínámí na uplynulé ročníky připomeňme pochod z roku 1982, kdy šlo 10 831 lidí. Loňského ročníku se zúčastnilo 2 404 turistů, toho letošního 3 360. Třeba se další pochod dočká podobného množství účastníků jako v roce 1982.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Monika Podobská, střih: Jitka Sochorová


Doporučujeme