Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (802 hl.)
 
1x za týden (342 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (381 hl.)
 
1x za měsíc (364 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (384 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2273
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

JIČÍN – 45. ročník Pochodu Českým rájem

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
28. 03. 2011
Klub českých turistů Jičín ve spolupráci s Městem Jičín pořádal v sobotu 26. března další ročník Pochodu Českým rájem – Putování za Rumcajsem. Letošní ročník byl již 45. a takové úctyhodné číslo v konání tradičního pochodu si zaslouží obdiv. Start a prezentace účastníků probíhaly na Valdštejnově náměstí, kde všichni dostali mapy vybraných pochodů. Na nádvoří zámku se konalo i vystoupení rytířů, po kterém se většina turistů rozešla na jednotlivé trasy.  

Pro účastníky pochodu bylo připraveno 7 tras v délce od 3 do 50 km. Pochodu se zúčastnili jednotlivci i rodiny s dětmi, mnozí na pěší túru vzali i své psí kamarády. Během pochodu sbírali děti i dospělí razítka, pro nejmenší byly připraveny i sladkosti a v Lodžii si například mohli vyrobit svůj vlastní větrník. Čekalo je tu i pohádkové setkání s Rumcajsem, Mankou a Cipískem. Bez podpory sponzorů by se neobešel žádný ročník Pochodu, ani 45. ročník nebyl výjimkou. Při vzpomínámí na uplynulé ročníky připomeňme pochod z roku 1982, kdy šlo 10 831 lidí. Loňského ročníku se zúčastnilo 2 404 turistů, toho letošního 3 360. Třeba se další pochod dočká podobného množství účastníků jako v roce 1982.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Monika Podobská, střih: Jitka Sochorová


Doporučujeme