Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (716 hl.)
 
1x za týden (289 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (324 hl.)
 
1x za měsíc (308 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (330 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1967
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - Kraj podpoří nové studijní obory

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
08. 03. 2011
Návštěvou závodu firmy Rehau v Moravské Třebové začal březnový press trip pořádaný pro novináře Pardubickým krajem. Závod specializovaný hlavně na produkci náročných plastových dílů pro automobilový průmysl totiž dlouhodobě postrádá odborníky do výroby. Zrodil se nápad vytvořit zcela nový obor na Středním odborném učilišti ve Svitavách.

Výroba v Moravské Třebové každý rok potřebuje více a více pracovníků, jak ukazuje graf, zde se žádná krize neprojevila. Studijní obor Mechanik plastikářských strojů s maturitou ale připraví absolventy nejen pro práci seřizovače a opraváře speciálních strojů, může být docela dobře i vstupní branou pro budoucí samostatné podnikatele v oboru.

Zároveň s oborem Mechanik plastikářských strojů, otevíraném na učilišti ve Svitavách, podpořil Pardubický kraj ještě dva obory na Vyšší odborné škole stavební a Střední škole stavební Vysoké Mýto.

Podpora nových studijních a učebních oborů na úrovni kraje je zároveň snahou vrátit vážnost a důstojnost odborným školám a řemeslům. Někde se dokonce musí obnovovat i učební obory, které téměř zanikly a přitom jsou stále potřeba. Nedávno třeba učební obor Kominík nebo nyní Vodař.

Oba nové obory jsou zcela ojedinělé v rámci celé České republiky a při jejich zavádění spolupracuje vysokomýtská škola nejen s krajem, ale i příslušnými ministerstvy a reaguje na konkrétní poptávku firem po vyškolených specialistech.

Faktem je, že přes silnou strojírenskou a technickou tradici v českých zemích převažuje poptávka po všeobecném středním vzdělání gymnaziálního typu. Roli v tom může hrát částečně i pohodlnost rodičů a nerozhodnost dětí, které prostě v patnácti letech ještě nevědí, čím by chtěly být.

Změnit zavedené stereotypy chce Pardubický kraj nejen propagací nových učebních a studijních oborů, ale také tím, že pro ty nejvíce nedostatkové zavádí podporu formou stipendia

Doporučujeme