Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (802 hl.)
 
1x za týden (342 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (381 hl.)
 
1x za měsíc (364 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (384 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2273
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

JIČÍN – Pasování prvňáčků na čtenáře

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
31. 01. 2011
Důležitý den pro spoustu prvňáčků i pro jejich rodiče nastal v pondělí 31. ledna, kdy byly děti oficiálně pasovány na čtenáře. Ke slavnostnímu aktu se všichni sešli v knihovně Václava Čtvrtka v Jičíně, kde tento nápad vznikl.

V pasovací komisi byl ředitel 3. ZŠ Miloš Vejvoda, starosta města Martin Puš, ředitelka knihovny Jana Benešová, spisovatelka Petra Braunová a programový ředitel nakladetelství Albatros Ondřej Müller. Od všech členů pasovací komise dostaly děti malý dárek. Z rukou starosty Martina Puše převzaly osvědčení, že jsou čtenáři a dále dostaly průkazku do knihovny, knihu a leporelo. Nechybělo ani první pololetní vysvědčení. Spisovatelka Petra Braunová, která dětem věnovala knihu Jak se Vojta ztratil, četla jako dítě často a ráda. Prostřednictvím svých knížek láká děti ke čtení i v dnešní uspěchané době. Oslava toho, že se děti naučily znát písmena, umí je skládat do vět a číst si v knížkách, je určitě výborná věc. Všichni členové komise vyjádřili přání, aby děti u knih zůstaly, aby je k tomu vedli i rodiče a aby děti dokázaly dát knize přednost před televizí a počítačem. Ale i v dnešní hektické době se najdou děti, které se uchylují ke knížkám a také se rády vracejí do knihovny, kde pro ně organizují různé akce. Všichni prvňáčci ze všech základních škol v Jičíně se stali hrdými držiteli oficiálního osvědčení, že již umí sami číst. Snad bude jejich touha po čtení co nejdelší.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová

Doporučujeme