Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (871 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2561
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Akce "Děkujeme, odcházíme" zasáhla i nemocnici ve Svitavách

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
19. 01. 2011
Těsně před koncem roku 2010 se ředitelé nemocnic v České republice dozvěděli, kolik lékařů podalo výpověď ze zaměstnaneckého poměru v rámci akce Lékařské odborové komory. Loni v březnu vyhlášená akce "Děkujeme, odcházíme" zasáhla i nemocnice v našem regionu, i když ne všechny stejně. Například ve svitavské nemocnici podalo výpověď více než 30% lékařů, do sousední litomyšlské nemocnice bylo k 31. prosinci minulého roku doručeno 6 výpovědí z celkového stavu 85ti lékařů v zaměstnaneckém poměru.

Vedení nemocnice je jako mezi mlýnskými kameny, protože jedním z hlavních požadavků lékařů je zvýšení platů a zároveň už ministerstvo zdravotnictví vydalo takzvanou úhradovou vyhlášku, podle které žádná nemocnice nedostane v roce 2011 víc, než 98 procent skutečnosti roku předchozího.

Protestní akce Lékařské odborové komory, při které Česko brázdily i černobíle natřené sanitky s pochmurnou předpovědí „náš exodus – váš exitus“, má sice i další cíle, požadavek na zvýšení platů je ale jednoznačně nejhlasitější.

V listopadu odešel ministrovi zdravotnictví dopis podepsaný vedením Pardubického kraje a řediteli nemocnic s výzvou k urychlenému řešení a upozorněním, že požadavky nelze řešit na úrovni krajů a také na to, že v případě skutečného odchodu lékařů nebudou nemocnice schopny zajistit akutní ani neakutní péči v požadovaném rozsahu. Ministr ovšem s otevřeným dopisem pana hejtmana nesouhlasil.

Doporučujeme