Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Orloj na staré radnici bude obnoven

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
17. 01. 2011
Ve věži staré radnice v Litomyšli je orloj z roku 1907. V loňském roce prošel částečnou opravou a Město se rozhodlo hledat někoho, kdo se o jeho chod a údržbu bude soustavně starat. V současné době má litomyšlský orloj hned dva orlojníky. Jednoho na mechanickou a druhého na astronomickou část.

K vlastnímu mechanismu stroje orloje umístěného na úrovni prvního patra se lze dostat přes depozitáře Městké knihovny. Před 104 lety ho vyrobil čáslavský hodinář Karel Adamec st.  Loňskou opravu provedl akademický sochař Petr Skála - tedy současný správce Staroměstkého orloje v Praze.  Litomyšlský orloj je ale po technické stránce mnohem jednodušší, chtělo by se říci až geniálně jednoduchý a prakticky vyřešený.
Doporučujeme