Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (721 hl.)
 
1x za týden (291 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (329 hl.)
 
1x za měsíc (310 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (334 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1985
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Orloj na staré radnici bude obnoven

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
17. 01. 2011
Ve věži staré radnice v Litomyšli je orloj z roku 1907. V loňském roce prošel částečnou opravou a Město se rozhodlo hledat někoho, kdo se o jeho chod a údržbu bude soustavně starat. V současné době má litomyšlský orloj hned dva orlojníky. Jednoho na mechanickou a druhého na astronomickou část.

K vlastnímu mechanismu stroje orloje umístěného na úrovni prvního patra se lze dostat přes depozitáře Městké knihovny. Před 104 lety ho vyrobil čáslavský hodinář Karel Adamec st.  Loňskou opravu provedl akademický sochař Petr Skála - tedy současný správce Staroměstkého orloje v Praze.  Litomyšlský orloj je ale po technické stránce mnohem jednodušší, chtělo by se říci až geniálně jednoduchý a prakticky vyřešený.
Doporučujeme