Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Kolik budou Svitaváci platit za odpad?

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
15. 12. 2010
Před časem jsme v sestřihu ze zasedání Svitavského zastupitelstva uvedli, že občané města starší 75 let nebudou platit poplatek za svoz odpadu. Ve skutečnosti se tehdy teprve hlasovalo o tom, že se o takové možnosti bude jednat. Zastupitelstvo totiž sice schvaluje vyhlášku o odpadech každoročně, ale nemůže ji v průběhu roku jen tak měnit. O případném odpuštění poplatků na další roky se tedy bude hlasovat až na nejbližším řádném zasedání 8. prosince.

Podle výpočtu společnosti LIKO by měli Svitaváci příští rok platit za svoz odpadu až 558 korun. Zákon však stanoví maximální částku na 500 korun a proto město na doplacení použije peníze obdržené ze systému separace odpadů EKO-KOM.

V poplatcích, které platí každý občan města, jsou zahrnuty všechny náklady na likvidaci, potažmo recyklaci odpadu nebo jeho odvoz na skládku. Pro všechny typy odpadu, i toho nebezpečného, je ve městě sběrný dvůr, pro směsný a tříděný odpad jsou určeny barevně rozlišené kontejnery a popelnice.

Doporučujeme