Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - První řádné zasedání nového zastupitelstva

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
15. 12. 2010
Osmého prosince proběhlo první řádné zasedání nového zastupitelstva města Svitavy. Po tradiční úvodní zprávě o činnosti rady schválili zastupitelé návrh na stanovení rozpočtového provizoria. To se schvalovalo proto, že rozpočet města na rok 2011 bude ke schválení předložen až v prvním čtvrtletí roku 2011.

Odbor školství na toto zasedání připravil pravidelnou zprávu o školství ve městě za školní rok 2009/2010. Z ní se dá mimo jiné vyčíst, že mateřské školky byly obsazeny z 90 procent, základní školy navštěvovalo 1582 žáků, nebo že na svitavské školy šlo více než 16 milionů korun z evropské unie.

V rámci majetkoprávních úkonů se projednával jediný, ale o to závažnější bod, a to prodej hotelu Slavia. Ten město prodalo společnosti česká real s.r.o. a ta ho následně prodala společnosti Bexen s.r.o. Praha čímž porušila předkupní právo. Aby město mohlo s hotelem dále manipulovat musí jej dostat zpátky do svého vlastnictví. Proto odbor správy majetku připravil 4 varianty řešení. Starosta Šimek všechny varianty na zasedání znovu přednesl a po dlouhé diskusi nakonec zastupitelé odhlasovali návrh číslo 4. Toto řešení v případě své realizace znamená, že budovu koupí město Svitavy a za stejnou cenu ji prodá výherci svého výběrového řízení, přičemž kupní smlouva mezi městem Svitavy a českou real zanikne, včetně nároků města na smluvně dané pokuty za nedodržení předkupního práva.

Na prosincovém zasedání se projednával také návrh na 50 procentní snížení poplatku za svoz komunálního odpadu pro občany starší 75 let, kteří žijí osaměle. Tento návrh však neprošel a platby za odpady tak budou i do budoucna ušetřeni pouze lidé ve výkonu trestu a osoby v pěstounské péči. Mezi dalšími zastupitelé schválili také snížení měsíční odměny některým neuvolněným členům zastupitelstva, což přinese úsporu v městské pokladně. Nezkrácený záznam zasedání sledujte dnes od 20 hodin na programu CMS TV Svitavy.

Doporučujeme