Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Otevření nového kostela Církve bratrské

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
14. 12. 2010
Deset minut před patnáctou hodinou se 4. prosince po Litomyšli rozezvučely kostelní zvony, aby zvěstovaly otevření nového kostela Církve bratrské. Sobotní odpoledne se stalo dlouho očekávaným slavnostním dnem pro členy církve, pro ty, kdo se podíleli na projektu i realizaci tohoto neobvyklého díla, i pro občany města a zájemce o moderní umění a architekturu.

Pozemek pro nový kostel nabídlo město Litomyšl v srpnu 2007. Když byl pak v architektonické soutěži vybrán návrh Zdeňka Fránka a Členské shromáždění litomyšlského sboru schválilo stavbu s náklady 20 milionů korun, prováděly se v červenci roku 2008 první geologické sondy. V listopadu téhož roku jsme byli svědky slavnostní bohoslužby k zahájení stavby a téměř ihned se začalo stavět. Již v březnu 2009 stály betonové základy i první nosné obvodové zdi, ale realizační tým stále, i průběhu stavby, sháněl finanční prostředky, aby se nemusely práce přerušit.
Doporučujeme