Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (812 hl.)
 
1x za týden (344 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (384 hl.)
 
1x za měsíc (367 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (392 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2299
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Florbalová Fortuna extraliga ve Svitavách

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
08. 12. 2010
V sobotu 20. listopadu se ve svitavské hale Na Střelnici střetly dva špičkové florbalové týmy. Úplně poprvé se zde hrálo utkání nejvyšší domácí soutěže Fortuna extraligy. V roli domácích se zde představili hráči Bulldogs Brno a v roli hostů Team Ssk Future z Prahy. Toto utkání zde mohlo proběhnout díky vlastní iniciativě brněnských buldoků, kteří se domácího prostředí vzdali kvůli propagaci svého klubu a florbalu obecně. Pomáhal jim i klubový maskot.

Kromě nejlepších domácích hráčů do Svitav přijeli také vynikající rozhodčí - bratři Daniel a Michael Bartoškovi, jediní čeští sudí, kteří budou pískat na Mistrovství světa mužů, které se za pár týdnů odehraje ve Finsku.

Diváci v zaplněné svitavské hale se první branky dočkali hned zkraje zápasu. Hráči Future v černých dresech využili přečíslení a skórovali už po dvou minutách. Jak nám po zápase potvrdil trenér Bulldogs, nebyli na začátku utkání jeho svěřenci tak úplně ve své kůži a chvíli jim trvalo se do zápasu dostat. Po nevyužitých přesilovkách na obou stranách zvýšili hosté na 0 : 2, ale půl minuty na to korigoval skóre na 1 : 2. Komínek. V této fázi hry na sebe poutali největší pozornost oba gólmani, kdy po nesčetných útocích a mnoha přesilovkách svítilo na světelné tabuli stále stejné skóre. Nicméně i v těchto, na góly chudších okamžicích, bylo florbalové kouzlo dobře zřetelné. Přesné přihrávky, neustálý pohyb po hrací ploše a rychlé střely na obou stranách ukázaly tento stále poměrně mladý sport ve vynikajícím světle.

Gólové bezvětří trvalo až do 35. minuty zápasu, kdy fauloval Komínek. Rozhodčí nařídil trestné střílení, ale exekutor Mayer hozenou rukavici nezvedl. Reputaci si však napravil hned o chvíli později, kdy se trefil v přesilovce a zvýšil na 1 : 3. Tou dobou to pro Brno nevypadalo vůbec růžově, ale Večeřův gól na 2 : 3 jim před druhou přestávkou dal trochu klidu.

Úvod třetí třetiny už byl jako z jiného zápasu. Bulldogs se vrhli do boje, během necelých tří minut vsítili soupeři dva góly a dostali se do vedení 4 : 3. Po přestupcích Kalaše a Michalíka mělo Brno celých 7 minut početní výhodu na konečnou úpravu stavu utkání, ale štěstí jakoby se vytratilo. I přes viditelnou převahu se jim nedařilo střelecky prosadit. Necelou minut upřed koncem se zranil hráč SSK Kalaš. Hosté si vzali oddechový čas a riskli odvolání brankáře, což se ukázalo jako dobrý tah. 34 sekund před koncem se ze vzduchu trefil Mayer a srovnal na 4 : 4. V tu chvíli si hráči Future asi až moc věřili a zapomněli na defenzívu. Po přihrávce Koutného se v zápase podruhé trefil Komínek a 12 sekund před koncem zasadil Future smrtelnou ránu. Bulldogs Brno – nakonec porazili Team SSK Future 5 : 4.

Doporučujeme