Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (815 hl.)
 
1x za týden (347 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (385 hl.)
 
1x za měsíc (371 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (396 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2314
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

JIČÍN – 65. ročník Mikulášského běhu na Bradech

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
07. 12. 2010
Obec Brada – Rybníček se v neděli 5. prosince opět zaplnila běhuchtivými lidmi všech věkových kategorií. Nejdříve odstartovala kategorie "Mlíčňáků", což jsou opravdu ti nejmenší, a tato kategorie je takovou malou specialitou Mikulášského běhu. Malí běžci zatím asi moc nechápali smysl závodu, ale za pár let už z nich budou zdatní atleti.

Hned po doběhu byly děti dekorovány na stupních vítězů u Mikuláše, čertů a anděla a odnášely si věcné ceny. Po dětech v intervalových startech přišly na řadu ostatní věkové kategorie a i letos se přihlášených závodníků sešlo opravdu požehnaně. Mikulášský běh je svou tradicí dostatečně znám, založilo ho pět kamarádů, nadšenců. 8. 12. 1946 absolvovali v maškarních kostýmech první závod a samozřejmě vyběhli i na vrch Brada, kde je nyní na piedastalu kříže přidělána destička s jejich jmény. V kostele sv. Bartoloměje na Bradech se konala vzpomínková akce, při které se vzdal hold třem zesnulým zakladatelům. Vzpomenout na Vladislava Hasana Bosáka, Dagmar Bosákovou – Volfovou a Antonína Samka přišel i starosta Jičína Martin Puš a také jeden ze zakladatelů běhu - Emanuel Bosák. Na přání byla zazpívána Píseň vytrvalců a minutou ticha se uctila památka zakladatelům tohoto závodu, kteří už nemohou být bohužel mezi námi. Všichni sportovní nadšenci si tradiční běh na Bradech užili. 65. ročník Mikulášského běhu se konal pod záštitou Českého olympijského výboru. Opravdu velký dík patří všem organizátorům a sponzorům.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Pavla Mendřická, střih: Jitka Sochorová

Doporučujeme