Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (727 hl.)
 
1x za týden (297 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (334 hl.)
 
1x za měsíc (316 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (340 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2014
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

HOŘICE – Demonstrace studentů v Hradci Králové

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Hořice - http://www.horice.org
06. 12. 2010
Vlakové nádráží v Hořicích se ve čtvrtek 2. prosince zaplnilo studenty, kteří byli dostatečně připraveni a vybaveni na plánovanou demonstraci na Krajském úřadě v Hradci Králové. Studenti Gymnázia jeli protestovat proti rozhodnutí o zrušení čtyřletého studia na jejich škole. Velkou oporou byla žákům přítomnost starosty Hořic Ivana Doležala a místostarosty Martina Sodomka. 

Protestní pochod studentů Gymnázia a jejich učitelů vedl od hradeckého hlavního nádráží k budově krajského úřadu. Dav žáků s transparenty jako „O nás, bez nás“, nebo „Nerušte gympl!“ upoutával značnou pozornost. Bylo krásné vidět, že studentům není osud jejich školy lhostejný a že bojují za záchranu čtyřletého studia na Gymnáziu. Demonstranti Krajský úřad zcela zaplnili, z jejich očí šla vyčíst odhodlanost a touha něco změnit. Symbolicky přelepená ústa černou páskou byla dostatečně výmluvná. 17. zasedání Zastupitelstva Královéhradeckého kraje bylo okořeněno přítomností několika studentů, v čele s představiteli města. Zbytek studentů se usadil před zasedací místností a v poklidu čekal na jednání o své škole. Hned na úvod zasedání přednesla zastupitelka Martina Berdychová návrh, aby se rozhodnutí Krajského zastupitelstva o zrušení čtyřletého studia na Gymnáziu revokovalo. Hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc mluvil o optimalizaci školství, jako o věci, která je potřeba, poté vybídnul jednotlivé zastupitele, aby se k věci vyjádřili. Dlouho na sebe nenechalo čekat vystoupení dvou studentek, které přišly s dost podstatnými fakty. Proč se má rušit škola s pětašedesátiletou tradicí, škola, která nikdy neměla problém s počtem žáků, škola, jejíž studenti slaví různé úspěchy v soutěžích a studenti této školy mají vysokou úspěšnost v přijetí na vysokou školu. Ponechání osmiletého studia a zrušení toho čtyřletého považují studenti za chybný krok a navíc je čeká sloučení s Obchodní akademií. Vystoupení starosty Hořic Ivana Doležala bylo jasné a rázné. Pan starosta řekl, že zcela chápe optimalizaci školství u škol, které mají nedostatek studentů, což ale není případ hořického Gymnázia. Dále padaly již zmíněné argumenty a starosta Ivan Doležal, studentky mluvící za všechny studenty, učitel a jiní, kteří byli na straně gymnázia, odcházeli od řečnického pultu vyprovázeni bouřlivým potleskem. Během hlasování o tom, zda přijmout či nepřijmout návrh Martiny Berdychové a revokovat usnesení o zrušení čtyřletého studia, se všem studentům tajil dech. Jejich zklamání potom, co návrh přijat nebyl, bylo značné. Studenti se zklamaně rozjeli do svých domovů. Někteří ještě věří v obrat k lepšímu, jiní už ani nedoufají, že by se čtyřleté studuim na hořickém gymnáziu podařilo zachránit.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme