Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

TEXTEM - Unikátní seminář v jičínské nemocnici předvedl, jak lze kvalitněji léčit pacienty

Aktuality
Autor příspěvku: Textové zprávy
01. 12. 2010
Jičín - Oblastní nemocnice Jičín uspořádala ve středu 10. listopadu 2010, za podpory společnosti ICZ, ojedinělý odborný seminář zaměřený na zvyšování kvality poskytované zdravotní péče formou implementace procesního řízení v tomto zdravotnickém zařízení.

Akce určená široké odborné veřejnosti, zejména z řad vedoucích pracovníků zdravotnických zařízení kraje, ale i informatiků či lékařů, byla poutavým příspěvkem k v ČR stále akcentovanějšímu tématu zvyšování kvality poskytované léčebné péče.

Management a lékaři tohoto významného regionálního zdravotnického zařízení v rámci semináře seznámili účastníky s vlastními, ryze praktickými zkušenostmi s tímto, v ČR stále málo rozšířeným, přístupem k řízení zdravotnických zařízení. Oblastní nemocnice Jičín je totiž jednou z mála v ČR, které procesní řízení aktivně a zejména úspěšně používá v každodenní praxi.

„Naším cílem je neustálé zvyšování kvality léčebně-preventivní, diagnostické a ošetřovatelské péče. Intenzivně se proto věnujeme všem způsobům, jak toto poslání naplnit a závadění moderních informačních technologií včetně procesního řízení mezi ně bezesporu patří,“ říká k implementaci procesního informačního systému mpa od společnosti ICZ ředitelka Nemocnice Jičín Ing. Dana Kracíková.

Své první zkušenosti s touto první celoplošnou implentací pak popsala hned úvodní přednáškou semináře. Na ní navázal s tématem problematiky zvyšování kvality péče a možnostmi, které využívání moderních informačních systémů nabízí, náměstek pro léčebnou péči MUDr. Martin Šimák. Nechyběly ani ukázky praktického nasazení systému řízení na klinickém oddělení, které představil zástupce primáře Neurologického oddělení MUDr. Jan Waishaupt.

Pro všechny zainteresované byla akce inspirujícím důkazem, že i regionální zdravotnické zařízení má co říct k rozvoji kvality zdravotní péče a zejména, že dokáže vytěžit veškeré benefity nejmodernějších informačních technologií, které jsou v ČR dostupné.
| Zdroj: Václav Kotyk, EMC
Doporučujeme