Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (868 hl.)
 
1x za týden (390 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (427 hl.)
 
1x za měsíc (417 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (448 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2550
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

TEXTEM - Unikátní seminář v jičínské nemocnici předvedl, jak lze kvalitněji léčit pacienty

Aktuality
Autor příspěvku: Textové zprávy
01. 12. 2010
Jičín - Oblastní nemocnice Jičín uspořádala ve středu 10. listopadu 2010, za podpory společnosti ICZ, ojedinělý odborný seminář zaměřený na zvyšování kvality poskytované zdravotní péče formou implementace procesního řízení v tomto zdravotnickém zařízení.

Akce určená široké odborné veřejnosti, zejména z řad vedoucích pracovníků zdravotnických zařízení kraje, ale i informatiků či lékařů, byla poutavým příspěvkem k v ČR stále akcentovanějšímu tématu zvyšování kvality poskytované léčebné péče.

Management a lékaři tohoto významného regionálního zdravotnického zařízení v rámci semináře seznámili účastníky s vlastními, ryze praktickými zkušenostmi s tímto, v ČR stále málo rozšířeným, přístupem k řízení zdravotnických zařízení. Oblastní nemocnice Jičín je totiž jednou z mála v ČR, které procesní řízení aktivně a zejména úspěšně používá v každodenní praxi.

„Naším cílem je neustálé zvyšování kvality léčebně-preventivní, diagnostické a ošetřovatelské péče. Intenzivně se proto věnujeme všem způsobům, jak toto poslání naplnit a závadění moderních informačních technologií včetně procesního řízení mezi ně bezesporu patří,“ říká k implementaci procesního informačního systému mpa od společnosti ICZ ředitelka Nemocnice Jičín Ing. Dana Kracíková.

Své první zkušenosti s touto první celoplošnou implentací pak popsala hned úvodní přednáškou semináře. Na ní navázal s tématem problematiky zvyšování kvality péče a možnostmi, které využívání moderních informačních systémů nabízí, náměstek pro léčebnou péči MUDr. Martin Šimák. Nechyběly ani ukázky praktického nasazení systému řízení na klinickém oddělení, které představil zástupce primáře Neurologického oddělení MUDr. Jan Waishaupt.

Pro všechny zainteresované byla akce inspirujícím důkazem, že i regionální zdravotnické zařízení má co říct k rozvoji kvality zdravotní péče a zejména, že dokáže vytěžit veškeré benefity nejmodernějších informačních technologií, které jsou v ČR dostupné.
| Zdroj: Václav Kotyk, EMC
Doporučujeme