Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (718 hl.)
 
1x za týden (289 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (325 hl.)
 
1x za měsíc (308 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (331 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1971
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Skauting ve Svitavách

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
23. 11. 2010
Letos uplynulo 20 let od znovuobnovení skautingu ve Svitavách. My jsme při této příležitosti navštívili místní klubovnu u náměstí Míru, abychom zjistili jak dnes junáci fungují.

Junák čili česká skautská organizace existuje v naší zemi už od roku 1911 kdy byla založena Antonínem Svojsíkem. Poprvé byla její činnost ukončena v roce 1950. V souvislosti s pražským jarem v roce 1968 byl skauting na dva roky obnoven a poté opět zakázán. Poslední obnovení proběhlo po sametové revoluci v roce 1990. V dnešní době je Junák největší organizací mládeže v České republice.

Základem většiny činností Junáka je právě činnost v oddílech. Ty bývají rozděleny do několika věkových skupin. Skauti pravidelně pořádají různé akce pro své členy, ale i pro veřejnost. Ty pro veřejnost jsou většinou charitní. Svitavští skauti v minulém roce vybírali peníze pro sbírku Pomozte dětem propagovanou mimo jiné Českou televizí. Letos se zapojili například do sbírky Postavme školu v Africe. Pro členy oddílu se kromě pravidelných schůzek pořádají také víkendové výlety. Zřejmě nejdůležitější a zároveň i největší akcí skautů bývají pravidelné letní tábory.

Doporučujeme