Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SOBOTKA – 80. výročí založení Obce baráčnické v Sobotce

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Sobotka - http://www.sobotka.cz
22. 11. 2010
V neděli 21. listopadu se sokolovna v Sobotce zaplnila nádhernými kroji, které zde mohli obdivovat návštěvníci oslav krásného jubilea Vlastenecko-dobročinné obce baráčníků v Sobotce. Hned při příchodu byl všem lidem nabídnut chléb se solí, což je tradiční staročeský zvyk.

Zahájení oslav proběhlo velkolepě, nástupem všech členů Obce baráčnické v Sobotce. Spousta krásných krojů na jednom místě jistě upoutala pozornost všech lidí v sokolovně. Vzpomenuto bylo také členů, kteří už bohužel nemohou být mezi námi, jejich památka se uctila minutou ticha. Rychtářka baráčníků Hana Rulcová následně přivítala všechny vzácné hosty, mezi kterými byli například zástupci 5. župy, zástupci okolních obcí či zástupci Sokola. O kulturní zpestření se postaral folklórní soubor Pastelka z Mladé Boleslavi a mažoretky ze Základní školy v Sobotce. 80. výročí založení Obce baráčnické v Sobotce je úctyhodné jubileum. Do dalších let si baráčníci přejí hlavně zdraví a i nadále by rádi pokračovali ve spolupráci s Oblastní charitou v Sobotce a s Městským úřadem.

 

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová

Doporučujeme