Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (709 hl.)
 
1x za týden (285 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (318 hl.)
 
1x za měsíc (304 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (325 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1941
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

TEXTEM - Také znak Úpice součástí světového rekordu

Aktuality
Autor příspěvku: Textové zprávy
18. 11. 2010
Úpice - Tvorba městského znaku z odpadového materiálu (obaly na potraviny) byla na Základní škole Úpice-Lány zahájena při veřejných oslavách desetiletí školního časopisu ÚL (10. 10.). Do celonárodního ekologického projektu, který vyhlásila pelhřimovská agentura Dobrý den, se zapojila více než stovka občanů Úpice a nejbližšího okolí, žáci a učitelé Základní školy Úpice-Lány.

znak_upice_10_120O dokončení díla se pak postarala děvčata z osmé třídy (11. 11.), která finální výrobek předala paní starostce k vystavení v prostorách městského úřadu. Na zhotovení městského znak_upice_03_120_01znaku Úpice byla spotřebována dvě plata od vajíček, zhruba dvě stě zelených sítěk na brambory, dvacet žlutých sítěk na citrony a dvě plata pod ovoce. Suma sumárum pětadvacet hodin práce. Kolik erbů měst a obcí ČR bylo nakonec zhotoveno, najdete na www.znakymestaobci.cz, ale už nyní je jasné, že se jedná o unikátní rekord. Snad přece jenom trochu upozorní na nutnost třídění odpadu a možnosti jeho dalšího zpracování, což mělo být hlavním smyslem pozoruhodné aktivity.

Foto: Vojtěch Jarý a Iveta Jiříčková

| Zdroj: Petr Kalousek
Doporučujeme