Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (1044 hl.)
 
1x za týden (522 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (526 hl.)
 
1x za měsíc (533 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (828 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3453
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

NOVÝ BYDŽOV – 40 let folkové skupiny Kantoři

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Nový Bydžov - http://www.novybydzov.cz
15. 11. 2010
Jiráskovo divadlo v Novém Bydžově ožilo v pátek 12. listopadu opravdu slavnostní atmosférou. Své už 40. narozeniny tu slavila folková skupina Kantoři. A že si tuto slávu vskutku hodně lidí nechtělo nechat ujít, o tom svědčilo do posledního místa zaplněné hlediště. 

Skupina Kantoři působí nepřetržitě od roku 1970. Za tu dobu odehrála nespočet koncertů a své písničky nabídla posluchačům nejen na mnoha různých nosičích, ale také prostřednictvím desítek rozhlasových nahrávek a televizních pořadů. Tak jako na každých správných narozeninách, tak ani tady nechyběli hosté a gratulanti. Mezi těmi prvními byl folklorní soubor Červánek z Hradce králové, který společně s Kantory zahrál a zazpíval několik lidových písní. Mezi dalšími gratulanty byla i country kapela Vodopád, která přijela až ze Slovenského Brezna. Nechyběl ani Boris Ekrt, který společně s Janem Filipem skupinu Kantoři v roce 1970 zakládal. Právě na něj padla úloha kmotra při křtu posledního DVD s názvem „Proč bysme veselí nebyli“, které skupina vydala u příležitosti 40. narozenin. Vynikající atmosféra, nesčetné ovace a dobrá zábava trvala v Jiráskově divadle více jak 3 hodiny. Nezbývá než Kantorům popřát do dalších let hodně elánu a společně se těšit na další kulaté výročí.

Redaktor: Gabriela Cardalová, kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová


Doporučujeme