Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (727 hl.)
 
1x za týden (297 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (334 hl.)
 
1x za měsíc (316 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (340 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2014
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

HOŘICE – JazzNights 2010 aneb Jazzobití pod horami

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Hořice - http://www.horice.org
08. 11. 2010
Příjemný večer mohli strávit návštěvníci Domu kultury Koruna v Hořicích, kde se od středy 3. listopadu odehrával 16. ročník mezinárodního jazzového festivalu JazzNights 2010 aneb Jazzobití pod horami. Po celou dobu trvání festivalu byl připraven bohatý a rozmanitý program, který tradičně vyvrcholil v sobotu 6. listopadu.

Hned na úvod a pak v přestávkách mezi jednotlivými vystupujícími hrála kapela Urban Quintet. Zakladatelem této kapely je hořičák Jakub Urban, který tak reprezentuje hořický jazz po celých Čechách i ve světě. Další jazzové vokálně-instrumentální seskupení vzniklo v srpnu 2006, je z Ostravy a jmenuje se Voctail. Zajímavý název vznikl ze spojení slov „vokální“ a „koktejl“ a jejich vystoupení zaznamenalo velký úspěch. JazzNights je již vyhlášeným festivalem a je každoročně podporován několika sponzory včetně města Hořice. Až ze Spojených států amerických přijelo seskupení s názvem Rudy Linka Trio, které v Hořicích už vystupovalo. Jazzmann Rudy Linka se narodil v Praze, a tak je český jazz zase světu blíž. Rudy Linka je uznávaným kytaristou, sám se výuce hry na kytaru věnuje od roku 1989. V letech 1991 — 2000 pracoval jako hudební konzultant pro nejdůležitější hudební konzervatoře v Evropě, Kanadě a v USA např. Berklee a Oberlin. Na svém kontě má tituly za nejúspěšnější album i jako nejlepší kytarista. 16. Jazzobití pod horami přineslo spoustu krásného a zajímavého. Celý festival se nesl ve výborném duchu a sobotní nabitý sál toho byl jasným důkazem. Na jeho závěr vystoupila francouzka Claire Michael se svým kvartetem.

 

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Pavla Mendřická, střih: Jitka Sochorová

Doporučujeme