Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Výměna starých kolejí a modernizace tratě do Poličky

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
03. 11. 2010
Od čtvrtého října probíhá na železniční trati ze Svitav do Žďárce u Skutče výměna starých kolejí. Tuto přestávku, kdy musí lidé cestující do Vendolí nebo do Poličky přesedat na autobus, využijí České dráhy také k tzv. racionalizaci provozu. Bude zde vybudováno dálkové ovládání všech stanic na trase, které zvýší rychlost a bezpečnost tratě. Všechny vlaky v tomto úseku bude ze svitavského stanoviště ovládat jediný dispečer.

Tento způsob obsluhy méně vytížených tratí se na území České republiky buduje už pátým rokem. Nejbližší funguje na trati mezi Letohradem a Lichkovem na hranicích s Polskem. Jedním z důvodů, kvůli nimž se trať modernizuje, je také úspora peněz na mzdy. Od chvíle, kdy bude zařízení uvedeno do provozu, nepotkáte na trase Svitavy – Polička žádného výpravčího.

Poslední fáze výměny kolejí nyní probíhá mezi zahrádkami a nádražím ve Svitavách a mezi zastávkou u Poličky a nádražím v Poličce. Konec výluky je naplánován na 8. listopadu v 18 hodin, pak už by měly vlaky na Poličku jezdit zase jako dřív. Aktivace a testování nového ovládacího zařízení by mělo být hotovo zhruba o měsíc později. Dálkové ovládání vlaků začne naplno fungovat 12. prosince, kdy vyjde také jízdní řád na další rok. Od tohoto dne bude provoz vlaků již ovládat dispečer z řídícího pracoviště ve Svitavách. Záložní shodné pracoviště vzniká ve Žďárci u Skutče, kde zůstávají výpravčí pro trať z Havlíčkova Brodu do Rosic nad Labem.

Doporučujeme