Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (727 hl.)
 
1x za týden (297 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (334 hl.)
 
1x za měsíc (316 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (340 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2014
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Výměna starých kolejí a modernizace tratě do Poličky

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
03. 11. 2010
Od čtvrtého října probíhá na železniční trati ze Svitav do Žďárce u Skutče výměna starých kolejí. Tuto přestávku, kdy musí lidé cestující do Vendolí nebo do Poličky přesedat na autobus, využijí České dráhy také k tzv. racionalizaci provozu. Bude zde vybudováno dálkové ovládání všech stanic na trase, které zvýší rychlost a bezpečnost tratě. Všechny vlaky v tomto úseku bude ze svitavského stanoviště ovládat jediný dispečer.

Tento způsob obsluhy méně vytížených tratí se na území České republiky buduje už pátým rokem. Nejbližší funguje na trati mezi Letohradem a Lichkovem na hranicích s Polskem. Jedním z důvodů, kvůli nimž se trať modernizuje, je také úspora peněz na mzdy. Od chvíle, kdy bude zařízení uvedeno do provozu, nepotkáte na trase Svitavy – Polička žádného výpravčího.

Poslední fáze výměny kolejí nyní probíhá mezi zahrádkami a nádražím ve Svitavách a mezi zastávkou u Poličky a nádražím v Poličce. Konec výluky je naplánován na 8. listopadu v 18 hodin, pak už by měly vlaky na Poličku jezdit zase jako dřív. Aktivace a testování nového ovládacího zařízení by mělo být hotovo zhruba o měsíc později. Dálkové ovládání vlaků začne naplno fungovat 12. prosince, kdy vyjde také jízdní řád na další rok. Od tohoto dne bude provoz vlaků již ovládat dispečer z řídícího pracoviště ve Svitavách. Záložní shodné pracoviště vzniká ve Žďárci u Skutče, kde zůstávají výpravčí pro trať z Havlíčkova Brodu do Rosic nad Labem.

Doporučujeme