Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (802 hl.)
 
1x za týden (342 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (381 hl.)
 
1x za měsíc (364 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (384 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2273
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

OSTROMĚŘ – 100 let od narození Karla Zemana

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Obec Ostroměř - http://www.ostromer.cz
03. 11. 2010
V Ostroměři slavili v úterý 2. listopadu krásné výročí narození svého významného rodáka, filmového režiséra Karla Zemana, který v Ostroměři poprvé spatřil světlo světa dne 3. listopadu 1910. Karel Zeman patřil mezi nejvýznamnější režiséry své doby, proslavil se jak u nás, tak i ve světě a právě díky němu se zaplnilo Muzeum Eduarda Štorcha a Karla Zemana. Obec Ostroměř si svých rodáků velmi váží. Pojmenování muzea po slavném režisérovi je jen jednou z mnoha poct.

Poštovní známku s podobiznou Karla Zemana vydala obec Ostroměř ke kulatému výročí narození. A že je to dobrý důvod zavzpomínat na světoznámého režiséra dokazovali i vzácní hosté. Nechyběla zde dcera Karla Zemana Ludmila Zemanová a tři protagonisté z filmu Cesta do pravěku. Film z roku 1955 vyšvihl Karla Zemana mezi režisérskou elitu. Zemanovy filmy jsou u nás i ve světě známy především díky unikátnímu způsobu výtvarného zpracování. V té době úžasné trikové záběry sklidily u lidí zasloužený obdiv. Karel Zeman byl samozřejmě za svoji práci několikrát oceněn, sbíral ceny v tehdejším Československu, ale pamatovali na něho i ve světě. Samotný křest poštovní známky proběhl v aule Základní školy Eduarda Štorcha za přítomnosti herců, dcery Karla Zemana a hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France. O panu režisérovi mluvil místostarosta Ostroměře Miroslav Vobořil, starosta Tomáš Gabriel a samozřejmě Ludmila Zemanová. Po slavnostním křtu známky následoval přípitek a každý zavzpomínal na úžasného režiséra. O hudební zpestření se postaral dětský sbor ze ZŠ Ostroměř. Velkou zajímavostí je i to, jak se Karel Zeman stal světově známým a uznávaným režisérem. Bylo to díky filmu Vynález zkázy, který měl premiéru v kinech v roce 1958. O nevídaném úspěchu tohoto filmu svědčí fakt, že ho okamžitě koupilo 72 zemí světa a například v New Yorku ho promítalo 96 kin najednou, což se předtím ani potom nepovedlo žádnému českému filmu. Návštěvníci mimořádného dne měli také možnost zhlédnout dokumentární film o slavném režisérovi, který připravila jeho dcera. Film zároveň mapuje práci Karla Zemana a jeho neuvěřitelné nadání, které uplatnil ve svých filmech.

 

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová

Doporučujeme