Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (719 hl.)
 
1x za týden (290 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (326 hl.)
 
1x za měsíc (309 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (332 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1976
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Otevření resocializačního centra pro matky s dětmi

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
02. 11. 2010
Ve středu 20. října proběhlo v areálu Kojeneckého ústavu ve Svitavách slavnostní otevření resocializačního zařízení pro matky s dětmi. Nový dvoupatrový objekt stojí vedle hlavní budovy a bude sloužit matkám, které jsou úřady považovány za problematické. Postupně by se tak měl snižovat počet dětí vyrůstajících mimo svou biologickou rodinu.

Budova resocializačního zařízení pro matky stála přes pět milionů korun a byla hrazena z Fondu Evropské unie pro regionální rozvoj a státního rozpočtu. Zřizovatelem je Pardubický kraj. Ten také pomohl k získání evropských peněz.

Zařízení je s hlavní budovou spojeno komunikačním krkem, který je určen pro průchod personálu. První patro dvoupodlažního domu je rozděleno na dva zácvikové byty, každý pro jednu matku. V přízemí se pak nacházejí dvě kanceláře určené pro psychologa a výchovného pracovníka. V budoucnu zde bude také poradna pro náhradní rodičovství.

První matka vyzkouší resocializační zařízení už 1. listopadu. Do té doby bude pobývat v hlavní budově kojeneckého ústavu, kam přišla přímo z porodnice.

Doporučujeme